Haber

120 Hz’den tam olarak yararlanmak isteyen geliştiricilerin iPhone uygulamalarını güncellemeleri gerekecek

120 Hz'den tam olarak yararlanmak isteyen geliştiricilerin iPhone uygulamalarını güncellemeleri gerekecek

Görünüşe göre uygulama geliştiricilerin iPhone 13 Pro ve Pro Max’in yeni 120Hz ekranından tam olarak yararlanmak için bazı değişiklikler yapması gerekecek.

Gelen bilgilere göre, Apple yakın bir zamanda bu konu ile ilgili bir geliştirici makalesi yayınladı. Ve iPhone uygulamalarının 120 Hz desteğinin “kilidini açmak” için bir ‘.plist’ dosyasına eklenen bir anahtar gerektirdiğini açıkladı.

Açıklama, bazı geliştiricilerin bir uygulamada kaydırmanın 120 Hz kullandığını, ancak animasyonların 60 Hz ile sınırlandırıldığını bildirmesinin ardından geldi. Uygulamalar, plist girişi ekleyerek daha yüksek yenileme hızından yararlanmaya başlayabilir.

Apple ayrıca iPad Pro’nun bu özel yapılandırmayı gerektirmediğini de kaydetti. Nedeni tam olarak belli olmasa da, Engadget iPhone pil ömrünü korumaya yardımcı olmak için bir sınırlama olabileceğini öne sürüyor – daha büyük pil 120 Hz’den daha az etki göreceğinden iPad’in benzer bir sınıra ihtiyacı olmayacaktı.

Ayrıca Apple, bazı uygulamaların ‘Çekirdek Animasyon’ animasyonları için bir düzeltme geldiğini de doğruladı. Kısacası, hata bu uygulamaların hızını sınırladı, ancak gelecekteki bir iOS 15 güncellemesi sorunu çözmelidir.

Genel olarak, yepyeni bir iPhone 13 Pro’ya sahip olan şanslı kişilerden biriyseniz ve bazı uygulamaların diğerleri kadar sorunsuz olmadığını fark ederseniz, bunun nedeni geliştiricilerin uygulamaları henüz güncellememiş olması olabilir. iPhone ekranlarındaki tüm önemli değişikliklerde olduğu gibi, geliştiricilerin destek eklemesi zaman alabilir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber