Almanca Öğrenmek İçin En İyi 7 Uygulama – 2021

En iyi Almanca öğrenme uygulamaları hangileri? Bu sorunun yanıtını arıyorsanız muhtemelen Almanca öğrenimini akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama üzerinden başlatmak veya devam ettirmek istiyorsunuz. Öncelikle bunun gerçekten mantıklı bir karar olduğunu söyleyelim ve müjdeyi verelim; Google Play ve Apple App Store’da Almanca öğrenmek isteyenler için geliştirilmiş çok sayıda uygulama mevcut. Bizler bu yazıda sizler için en iyi Almanca öğrenme uygulamalarını bir araya getirdik. İşte Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar.

Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar

  • Duolingo
  • Drops
  • Hallo Deutsch
  • Mosalingua
  • Busuu
  • Babbel
  • Rosetta Stone

Duolingo

Duolingo, dil öğrenmek için kullanılan en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama ile İngilizce, Almanca ve Korece gibi diller de dahil olmak üzere pek çok dili hızlı ve keyifli metotlarla kısa sürede öğrenebilirsiniz. Uygulamanın içerisinde dile eğlenceli bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak farklı alıştırmaları var.

Duolingo yeni diller ve özellikle Almanca öğrenmek için iyi bir alternatif. Bu mükemmel uygulama ile şunları yapabilirsiniz: Okuma, yazma ve gramer kullanımı kolay ve oldukça sezgisel arayüz ve hepsinden de önemlisi, tamamen ücretsiz kullanım.

Drops

Drops, Almanca öğrenmek için geliştirilmiş en harika uygulamalardan bir tanesidir. Klasik teknikler yerine, öğrenimi hızlandıracak oldukça faydalı metotlar kullanılmıştır.

Uygulamada minimalist çizimler ve kısa oyunlara günde 5 dakika ayırarak dil öğreniminizi hızlandırabilirsiniz. Drops son zamanlarda lehçeleri bünyesine dahil etti, bu nedenle gramer yapılarından ziyade dil daha çok doğrudan insanlarla nasıl konuşabileceğinize odaklandı.

Hallo Deutsch

Bu, esas olarak insanlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. mülteciler veya göçmenler kim öğrenmek ister temel bilgi kendini ifade etmek için Alman Dili ve böylece günlerini kolaylaştırır.

Hallo Deutsch, en iyi Almanca öğrenme uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulama görsel ve işitsel olarak Almanca kelimeleri ve grameri kullanıcılarına öğretir. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu imkanlar bunlarla da sınırlı değildir. Aynı zamanda içerisinde bulunan oyunlar ve multimedya içeriği, internet bağlantısı olmadan erişilebilirliği, kullanıcıların Almanca öğrenmesine katkı sağlamakta ve bu süreci hızlandırmasına katkı sağlamaktadır. Şayet Almanca öğrenmeye karar verdiyseniz, muhakkak değerlendireceğiniz uygulamalardan bir tanesi de Hallo Deutsch olmalıdır.

Mosalingua

Uygulama ücretsiz Almanca öğrenmek isteyenler için Almancayı hızlı ve eğlenceli bir şekilde öğretir. Uygulama faydalı ve pratiğe yönelik içerikleri ile kullanıcısına katkı sağlar. Bununlar bilikte günlük durumlarda en çok kullanılan ipuçları ve tavsiyeleri ona sunar. 

Bilimsel çalışmalara dayalı yenilikçi yöntem ve teknikler ile Almancayı kısa bir zamanda öğrenebilirsiniz. 

Hepsinden iyisi, uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve eğlenceli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım sırasında tüm ilerlemelerinizi kaydedebilir ve her şeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Busuu

Busuu en popüler uygulamalar dil öğrenme uygulamlarından bir tanesidir. İngilizce veya Almanca gibi pek çok dili öğrenme imkanı sunar. Bu uygulamanın temel özelliklerinden biri, yapabileceğiniz çok sayıda alıştırmaya sahip olmasıdır.

Buna ek olarak, sahip olduğu birçok test ve aktiviteler aksanınızı ve telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olacak, ayrıca dil yazımını daha iyi bir hale getirmek için çeşitli alıştırma ve etkinliklere katılabileceksiniz. Bu harika uygulama büyük oranda ücretsiz olmakla birlikte bazı özelliklerin kilidini açabilmek için paralı üyelik alabilirsiniz.

Babbel

Babbel, Google Play Store’da yer alan en iyi dil öğrenme uygulamalarından bir tanesidir. Uygulama içerisinde öğrenebileceğiniz tam tamına 14 adet dil bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Almancadır. Tüm bu öğrenim süreci uygulama tarafından sunulan binlerce materyal aracılığı ile desteklenir.

Bu uygulama sayesinde, okuduğunuz dil ile ilgili farklı ilgi alanlarını öğrenebilecek, ses tanıma teknolojisi sayesinde telaffuzunuzu mükemmelleştirebilecek ve bilgiyi hızlı ve kolay bir şekilde pekiştirebileceksiniz.

Uygulamanının öne çıkan özelliklerinden biri de her kursun ilk dersinin ücretsiz olması, yani dil hakkında çeşitli bilgiler sunulması. Şayet kursun sizin için faydalı olacağını düşünüyorsanız, paralı üyelikle öğrenme sürecine devam edebilirsiniz.

Rosetta Stone

Rosetta Stone, en iyi Almanca öğrenme uygulamaları arasında yer alan mükemmel bir uygulamadır. Etkileşimli yöntemi sayesinde dil öğrenimini hızlandıran bu uygulama, bugün milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

10 dakikalık kurslar sayesinde, Almanca öğrenimini hızlandırabilir ve bildiklerinizi çeşitli yöntemlerle pekiştirebilirsiniz. Rosetta Stone da diğer pek çok dil öğrenimi uygulaması gibi kısmi oranda ücretsizdir. Uygulamadan tam bir şekilde verim alabilmek için paralı üyeliğe sahip olmak gerekmektedir.

Rosetta Stone’u Google Play üzerinden indirebilir ve deneyebilir, şayet beğenmeniz halinde paralı sürüme abone olabilirsiniz.

Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar bunlar. Siz de Almanca öğrenmek istiyorsanız, yukarıdaki uygulamalardan birini tercih ederek, öğrenim sürecini bugün başlatabilir ve hızlı bir şekilde yol katedebilirsiniz.