Nasıl Yapılır

Amazon Fire TV Stick nasıl kapatılır

Amazon Fire TV Stick nasıl kapatılır. Amazon Fire TV Stick, Amazon’un Netflix, Amazon Prime Video ve DAZN dahil 4.000’den fazla uygulamaya erişim sağlayan HDMI dongle’ıdır.

Satın aldıktan aylar sonra cihazdan ve kullanım kolaylığından tamamen memnunsunuz ancak buna rağmen hala kullanmadığınız zamanlarda cihazı nasıl kapatacağınızı bulamamışsanız doğru yerdesiniz.

Bugünkü rehberle Amazon Fire TV Stick nasıl kapatılır, TV kapalıyken ve TV kullanımdayken cihazı kapatmak için neler yapmak gerekir bunları anlatacağız.

Size Fire TV Stick’i nasıl bekleme moduna alacağınızı ve ekran koruyucuyu nasıl yapılandıracağınızı göstermenin yanı sıra, Amazon Fire TV Stick nasıl kullanılır gibi pek çok konuda yardım edeceğim.

Amazon Fire TV Stick nasıl kapatılır

Ünlü e-ticaret firmasının ürettiği cihazda açma/kapama düğmesi bulunmuyor ve TV’nizi kapattığınızda otomatik olarak kapanıyor.

Fire TV Stick’in ayrıca, cihaz kullanımda değil ama TV açıksa yararlı olan bir bekleme ve ekran koruyucu özelliği bulunuyor.

Ayrıca gerekirse Amazon Fire TV Stick, uzaktan kumandadaki bir tuş kombinasyonuna basılarak etkinleştirilen sıfırlama işleviyle “zorla kapatılabiliyor.

Amazon Fire TV Stick’i tamamen kapatma

Televizyonu kapatın

Amazon Fire TV Stick’i tamamen kapatmak için sadece televizyonunu kapatın. Bunu yapmak, cihazı durdurur ve kullanımda olan tüm uygulamaları otomatik olarak kapatır.

Bu nedenle devam etmek için tek yapmanız gereken uzaktan kumandanızı alıp kapatma düğmesine basmaktır (genellikle kırmızı buton sağ üste bulunur) ve bu kadar.

Alternatif olarak, cihazın gövdesine yerleştirilmiş fiziksel düğmeleri kullanarak TV’yi açıp kapatabilirsiniz.

Güç bağlantısını kesin

Fire TV Stick’i kapatmak için daha az pratik bir çözüm, onun güç bağlantısını kesmektir.

Bu durumda, önce Fire TV Stick’i TV’nizin HDMI bağlantı noktasından çıkarın, ardından güç adaptörünü ev prizinizden çıkarın. Öte yandan, cihaz USB’den güç alıyorsa, güç kablosunu TV’nin USB bağlantı noktasından çıkarın ve bitti.

Sesli komutlar

İkinci yolun ihtiyaçlarınız için en uygun çözüm olduğunu düşünüyorsanız ancak prizi manuel olarak çıkarmak zorunda kalma fikri sizi heyecanlandırmıyorsa, kendisine bağlı cihazları sesli olarak durdurmanıza olanak tanıyan akıllı bir priz düşünebilirsiniz. Bu sayede sesli komutlar vererek Amazon Fire TV Stick‘in gücünü kesebilir ve onu tamamen kapatabilirsiniz.

Amazon Fire TV Stick bekleme moduna alma

TV’niz açıkken bile Fire TV Stick’i kapatmak ister misiniz? Daha önce de belirttiğim gibi, TV’yi açık bırakırken cihazı kapatmanın tek çözümü, cihazı elektrik prizinden çıkarmaktır. Alternatif olarak, Fire TV Stick’i bekleme moduna almayı da düşünebilirsiniz.

Devam etmek için Fire TV Stick’in uzaktan kumandasını alın, ana düğmeye 2 saniye kadar basılı tutun. İşte bu kadar.

Uygulamayı kullanarak da Fire TV Stick’inizi uyku moduna geçirebileceğinizi de bilmelisiniz. Bunun için Amazon Fire TV Stick için geliştirilmiş iOS ve Android uygulamları indirebilirsiniz. 

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.