AndroidMobil

Android 12’nin ilk beta sürümünü alacak telefonlar belli oldu

Android 12 güncellemesinin ilk beta sürümü, Google Piksel akıllı telefonlar için aktif hale geldi. Ancak yakın gelecekte diğer akıllı telefon markalarının kullanıcıları da yeni işletim sistemini test edebilecek. Hangi yabancı marka akıllı telefonların ilk Android 12 beta sürümünü alacağı şimdiden biliniyor.

Her yıl olduğu gibi, Android 12’nin ilk beta sürümü Google Pixel akıllı telefonlarda kullanıma sunuldu. Bu yıl da bir istisna değil. Android 12’nin ilk beta sürümünü alan Pixel modelleri şu şekilde:

– Piksel 3, Piksel 3 XL

– Piksel 3a, Piksel 3a XL

– Piksel 4, Piksel 4 XL

– Piksel 4a, Piksel 4a 5G

– Piksel 5.

Bu Pixel modellerin kullanıcıları bir beta test programında Kayıt olmayı seçebilirler. Kayıt olduktan sonra, bu akıllı telefonların kullanıcıları işletim sistemini otomatik olarak güncelleyebilecekler. Önceki yıllarda olduğu gibi, yabancı markaların akıllı telefonları yeni işletim sisteminin ilk beta sürümünü daha sonra alacak. Şu anda onaylanan akıllı telefonlar şu şekilde:

Android 12 beta sürüm güncellemesin alacak telefonlar

– Asus ZenFone 8

– iQOO 7 Efsanesi

– OnePlus 9, OnePlus 9 Pro

– OPPO Find X3 Pro

– Realme GT

-Nokia X20

– Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X Pro

– Redmi K40 Pro

– ZTE Axon 30 Ultra 5G.

OnePlus ve Realme Akıllı telefonlar için ilk beta sürümü bugün itibari ile sunacak. Listede belirtilen Xiaomi akıllı telefon kullanıcıları zaten indirme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Diğer modellerin ilk betayı ne zaman alacağı ise henüz belli değil.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaAndroid