En İyiAndroid

Android için en iyi açık kaynak kodlu uygulamalar

Android için en iyi açık kaynak kodlu uygulamalar

Açık kaynak kodlu yazılımlar her geçen gün daha da yaygın bir kullanım alanına kavuşuyor. Bilgisayarlardan telefonlara kadar pek çok platformda yer alan açık kaynak kodlu yazılımlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu yazılımlar, geliştirebilenlerin geliştirmesine ve kullanımına açık bir halde geliyor. Bu da biz kullanıcılara daha güvenli ve daha iyi bir teknoloji dünyası sunuyor.

Bu yazıda sizler için Android telefonlara indirilebilen en iyi açık kaynak kodlu uygulamaları bir araya getirdik. İşte Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz en iyi açık kaynak kodlu Android uygulamaları.

F-Droid

Google Play’de ücretli, ücretsiz, açık kaynaklı ve kapalı uygulamalar var. F-Droid ise yalnızca açık kaynaklı uygulamaları içeren bir uygulama mağazasıdır. Dahası, F-Droid’in kendisi de açık kaynak kodlu bir uygulamadır. F-Droid bize, Google Play’den farklı seçenekler de sunuyor. Bunlardan bir tanesi de farklı depolama alanı kullanımları. Bunun dışında sistem Google Play ile aynı şekilde çalışıyor.

F-Droid uygulamasını dilerseniz GitHub üzerinden veya doğrudan kendi sitesi F-Droid üzerinden APK olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Açık kaynak

Aurora Store

Google Play’e yeni bir alternatif olarak sunulan, bir öncekine çok benzeyen başka bir açık kaynaklı mağaza ile karşı karşıyayız. Google’da bulabileceğiniz uygulamaların aynısı bu dijital mağazada da var.

Uygulamayı şu adresten indirebilirsiniz: Resmi site (APK)

AÇIK KOD MAĞAZALARI

Dediğimiz gibi bu mağaza, kataloğa kolayca ve Google mobil servislerini (GMS) yükleme zorunluluğu olmadan erişim sağlıyor. Google Play Store’un alternatif hizmetleri olan Micro G olmadan kullanım için de geçerlidir. Uygulamalar ve oyunlar kategorilere göre sınıflandırılır. Farklı öneriler bulabilirsiniz ve herhangi bir uygulamayı bulmak için emrinizde bir arama motorunuz var. Hepsinden iyisi, yüklü uygulamaları Aurora Store’un kendisi üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Firefox: hızlı ve özel web tarayıcısı

Bu web tarayıcısının sunuma ihtiyacı yok, ancak diğer Mozilla uygulamalarını bilmiyorsanız ve beğendiyseniz, Android için bu Firefox tarayıcısını açık kaynak kodlu olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu mükemmel uygulamayı Google Play Store’dan indirmek istemiyorsanız GitHub üzerinden de edinebilirsiniz.

Firefox, varsayılan olarak 2000’den fazla izleyiciyi çevrimiçi olarak engelleyebilir, gizliliğinizi korur ve size çok yüksek web sayfası yükleme hızı sunar. İzlemeye karşı koruma geliştirildi ve bu nedenle 2000’den fazla izleyiciyi otomatik olarak engeller, böylece kimse gizliliğinizi istila etmez ve görüntülediğiniz web sitelerinin yüklenmesini yavaşlatamaz.

Firefox, size daha fazlasını, daha hızlı yapma olanağı veren yeni daha temiz tasarım sunar. Entegre akıllı navigasyon fonksiyonları sayesinde bile, sadece kullanıcı adınızı etkinleştirerek gizliliğinizi, şifrelerinizi ve yer imlerinizi herhangi bir cihaza alabilirsiniz.

Phonograph

Phonograph, Android’de sahip olabileceğimiz en kaliteli müzik çalarlardan biri. En iyi yanı, ücretsiz olması ve gerçekten iyi çalışmasıdır. Çok dikkatli ve güncel bir tasarıma sahip, ayrıca dinlediğiniz şarkının cover’ına göre renklerin nasıl değiştiğini her an görebileceksiniz.

Bir müzik çalar ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, Phonograph, Last.fm ile etkileşime girer ve entegre olur, bu da arayüzün rengini beğeninize göre özelleştirmenize olanak tanır. Sanatçılar hakkında ek bilgileri otomatik olarak indirerek hem resimlerini hem de biyografilerini görebileceksiniz. Açıkçası Phonograph, Google Play’de mevcut, ancak açık kaynaklı bir proje olarak kaynak kodunu GitHub’da bulabilirsiniz.

VLC Player

VLC Player, Android için geliştirilmiş en iyi açık kaynak kodlu uygulamalar arasındadır. VLC herhangi bir video formatını oynatabilir ve Chromecast desteği bulunur.

açık kaynak oynatıcı

VLC ile çok yaygın olmayan bazı ekstra özelliklerle bir video oynatıcıda ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz ve MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS, Wv ve AAC dahil tüm formatları destekler. Ayrıca daha önce hiçbir şey indirmenize gerek yok İşlevleri arasında altyazıları, teletext ve altyazıları desteklemesi dikkat çekiyor. birden fazla ses parçasına ve altyazıya sahip videoları destekler kaynak koduna ve indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

OsmAnd – Çevrimdışı Haritalar ve Navigasyon

Şimdi haritalar kısmına geçelim, Google haritalardan sıkıldıysanız, şüphesiz en popüler açık kaynak kodlu uygulamalar arasında yer alan OsmAnd’ı deneyebilirsiniz. Bu bir OpenStreetMaps haritalarına dayalı navigasyon uygulaması, bu sayede Google hizmetlerine ihtiyaç duymayan alternatif haritalara sahip olabiliriz.

Bu uygulamada, tıpkı bir harita uygulamasında olduğu gibi, rotalar, çevrimdışı mod, yer arama, toplu taşıma, hız sınırı gibi en yaygın işlevleri bulabileceksiniz. Ayrıca GitHub’da kaynak kodu da mevcut. Uygulama birden fazla seçenek içerir konumunuzu ve yönünüzü haritada görebilir, haritanın yönünü belirleyebilir, yerleri favorilere, rotanızdaki ilgi çekici noktaları kaydedebilirsiniz.

Çevrimdışı haritalar

Şüphesiz çok eksiksiz ve güvenlidir, internet bağlantısı olsun ya da olmasın çalıştığı için haritaları, rotaları ve planları telefon hafızasına veya micro sd kartınıza indirebilirsiniz.

Kodi

Kodi ayrı bir bölümü hak ediyor, ancak giriş olarak bu uygulama ile ilgili olarak şunları söyleyebiliriz; Kodi ile diziler ve filmler için görsel-işitsel platformunuzu beğeninize göre oluşturabilirsiniz Multimedya içeriğini görüntülemek için sonsuz olanaklar bulacağınız çeşitli kaynaklar aracılığıyla içerik ekleyebileceğiniz bir platformdur.

Kodi açık kaynak uygulaması

Kodi bulabileceğiniz en iyi açık kaynak kodlu yazılımlardan bir tanesidir. GitHub üzerinden kaynak koduna erişim sağlayabilirsiniz. Kodi ile Cep telefonunuzda veya tabletinizde beğeninize göre şekillendirebileceğiniz özelleştirilebilir bir multimedya merkeziniz olabilir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaEn İyi