AndroidMobil

Android telefonlarda FaceTime uygulamasını kullanmak mümkün olmayacak

FaceTime’ın yerel bir Android uygulaması olmayacak.

Tıpkı cep telefonunuz değil iPhone’unuz olduğu gibi, tabletiniz değil iPad’iniz ve bilgisayarınız değil MacBook’unuz olduğu gibi, Apple kullanıcıları görüntülü arama değil, FaceTime yapıyor.

FaceTime, Skype, Zoom ve benzeri diğer araçlar gibi görüntülü arama yapmak için kullanılan yerel bir Apple uygulaması. Bunun avantajı, Apple cihazlarında standart olarak kurulu olmasıdır. Kullanımı kolay ve iyi bir uygulama olan FaceTime, kullanıcılarına ayrıca yüksek bir güvenlik sunuyor.

Ve evet, çoğumuz FaceTime’ın Android’e gelmesi gerektiğini savunuyorduk ve birkaç gün önce bunun gerçekleşeceğini duyduğumuzda mutlu olmuştuk.

FaceTime görüşmeleri Android üzerinden yapılabilecek

Ancak bu sevinç uzun sürmedi çünkü Apple bir kez daha tüm Android cihaz kullanıcılarına ikinci sınıf kullanıcı muamelesi yaptı. Evet, FaceTime Android’e geliyor ama bir uygulama şeklinde değil, bir web servisi olarak geliyor.

FaceTime uygulaması Android telefonlarda kullanılamaycak

Geçtiğimiz birkaç ay bize, gerek tele-çalışma, gerekse tanıdıklarımız veya akrabalarımızla konuşmak için iyi bir görüntülü görüşme uygulamasına sahip olmanın ne denli önemli olduğunu gösterdi. Apple, bugün Zoom’un bu görev için en popüler araçlardan biri olduğunu biliyor ve bu yüzden yakın zamanda FaceTime’ı Apple dışındaki platformlarda da yayınlama kararı aldı..

Şimdi ise Apple bizleri hayay kırıklığına uğrattı. Çünkü Skype, Zoom ve diğer stil uygulamalarını kullanmanın avantajı, her biri için bir uygulama ile çoklu platform olmalarıdır. Bu, Apple’ın FaceTime ile yapmayacağı bir şey.

Çünkü bir Android kullanıcısı – herhangi bir nedenle – FaceTime yapmak isterse, bu araca tarayıcıdaki bir bağlantı üzerinden erişmesi gerekir. Yani indirilen bir uygulamayı açmanın ve video konferansınızı hemen başlatmanın rahatlığı olmayacak.

Bunun nedenleri açıktır. Apple, tıpkı daha az iPhone satılmasına yol açacağı gerekçesi ile Android telefonlar için bir iMessage uygulaması oluşturmak istemediği gibi, Google OS kullanıcılarının yerel bir FaceTime uygulamasına sahip olmasını da istemiyor. Apple, Android sahiplerine ikinci sınıf kullanıcılar gibi davranmak istiyor. FaceTime uygulamasını kullanmak mı istiyor musunuz? O halde bir iPhone satın alın diyor.

Açıkçası hiçbir Android kullanıcısı FaceTime web’i kullanmayacak. Birincisi, kimse ikinci sınıf bir kullanıcı gibi hissetmek istemediği için ve diğer yandan Play Store’da indirilebilecek olan başka alternatifler olduğu için.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaAndroid