MobilNasıl Yapılır

Android ve Windows’ta FaceTime üzerinden görüntülü arama nasıl yapılır?

Android akıllı telefonunuzdan veya Windows PC’niz üzerinden FaceTime görüntülü aramalarına katılmanız mümkündür. 

Android veya Windows cihazları aracılığıyla FaceTime görüntülü görüşmelerine katılmak, Apple’ın WWDC 2021 açılış konuşmasında duyurduğu yeniliklerden biriydi. iOS 15 ile birlikte Android ve Windows sahiplerinin FaceTime aramalarına dahil olması mümkün kılındı.

Şayet siz de bir Apple kullanıcısı değilseniz, FaceTime uygulamasını indirmenize bile gerek kalmadan, Samsung, Xiaomi, Huawei ve benzeri bir Android telefon üzerinden veya Windows işletim sistemli bir bilgisayar üzerinden FaceTime aramalarına katılabilirsiniz. İşte bunu yapmak için izlemeniz gereken adımlar.

Tarayıcıdan FaceTime aramalarına katılın

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Android veya Windows kullanıcıları, H.264 video codec desteği bulunan Chrome veya Edge tarayıcıları üzerinden FaceTime görüntülü görüşmelerine katılım sağlayabilecekler.

Bu gereksinimi karşılıyorsanız, bir FaceTime görüntülü görüşmesine katılmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak. Bunun için

  1. Apple aygıtı olan bir kullanıcıdan, görüntülü aramaya katılmak için gerekli olan bir “FaceTime Bağlantısı” göndermesini isteyin.
  2. FaceTime’a girmek için bu bağlantıyı kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın.
  3. Gerekirse, FaceTime web sitesinin telefonunuzun kamerasına ve mikrofonuna erişmesine izin verin.

İşte bu kadar kolay. Android veya Windows üzerinden bir FaceTime görüşmesine katılın. Apple’a göre, bu görüntülü aramaların işleyişi, cihazlarından biri kullanılarak yapılmış gibi, uçtan uca şifreleme ile yapılır. Bu, katılımcıların mahremiyetini güvende tutmak içindir.

FaceTime bağlantılarını paylaşma özelliği iOS 15 güncellemesi ile birlikte gelecek. Yani iOS 15 güncellemesi gelene kadar Zoom gibi FaceTime alternatifleriyle yetinmek zorunda kalacağız.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaMobil