Apple

Apple Daha Büyük Ekranlı iPad Tasarımı Üzerine Çalışıyor

Her yükseltme ile Apple, büyük veya küçük olsun, tasarımda bazı değişiklikler yapma eğiliminde. Bazen yükseltme, daha iyi dahili özellikler veya yeni teknolojinin tanıtılması şeklini olur. Ancak, belirli bir ürünün tam bir tasarım revizyonu birdenbire gerçekleşmez. Apple, yeni bir model yayınlayana kadar kullanıcıların mevcut modeli satın almayı bıraktığından emin olmalıdır. Şimdi Apple’ın daha büyük ekranlı iPad için yeni bir tasarım fikri üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Apple, Mevcut 12,9 inçlik Modellerden Daha Büyük Ekranlı Yeni Bir iPad Tasarımı Geliştiriyor

Bloomberg’in haberine göre Apple, daha büyük ekranlı iPad için yeni bir tasarım keşfetmeye çalışıyor. Bu noktada, iPad’deki en büyük ekran 12.9 inç’e ulaşıyor. Daha büyük ekranlı yeni iPad tasarımı ‘birkaç yıl sonra’ olsa da, modeller şu anda keşif aşamasında. Bunun anlamı, şirketin sonradan bu tür planları tamamen rafa kaldırabileceği veya ona farklı bir bakış açısı sunabileceğidir.

Daha önce Apple’ın yeniden tasarlanmış bir kasaya sahip yeni iPad modelleri geliştirdiğini duymuştuk. Yeni iPad tasarımı, kablosuz şarj için bir cam sırt içerecek ve gelecek yıl piyasaya sürülebilir. Arkası cam olan iPad Pro modelinin hem 11 inç hem de 12,9 inç ekran boyutlarında gelmesi bekleniyor. Ancak Apple’ın camı kablosuz şarj dışında başka ne için kullanacağına dair somut bir detaya sahip değiliz.

Daha büyük diyaframlı iPAd Pro Apple

Mark Gurman, daha büyük bir ekrana sahip iPad’in bir iPad ile MacBook arasındaki boşluğu daha da kapatacağını tahmin ediyor. Bu fikri desteklemek için Apple, iPadOS’u daha fazla ekran alanından daha iyi yararlanacak çok sayıda yeni üretkenlik özelliğiyle geliştiriyor. Cam gövdeli 2022 iPad Pro modelleri, ters kablosuz şarj teknolojisiyle de gelebilir. Bu, hareket halindeyken iPhone’unuzu ve AirPod’larınızı şarj etmenize olanak tanır.

Apple’ın daha büyük ekranlı söylentili iPad modellerinin yakın zamanda gelmesi beklenmiyor. Bununla birlikte, gelecekte iPad modellerinde bazı değişiklikler olacak. Bunları görmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple