AppleHaber

Apple, iPad Air 2022 ve iPad Pro 2023 ekran teknolojisinde büyük bir değişikliğe gidebilir

Apple, M1 iPad Pro’da mini LED’i piyasaya sürdükten sonra, 2022 iPad Air ve aynı zamanda 2023 iPad Pro modelleri için büyük bir ekran teknolojisi değişikliğine gidebilir.

Kronolojik terimlerle okumak isterseniz 2022 iPad Air veya iPad Air 5’in 10,8 inçlik sert OLED ekrana sahip olduğu ve bu sayede iPad Air 4 ile aynı ekran boyutuna sahip olduğu söyleniyor. Maliyetlerin düşmesi veya başka bir neden, şu anda bilmiyoruz. Ancak konuyla ilgili gelen rapor, Apple’ın esnek OLED teknolojisine sahip 11 inç ve 12.9 inç iPad’i piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi.

Ekran boyutlarını duyunca, bunun 2023 iPad Pro ailesi olabileceğini söylemeye meyilliyiz ve bu raporun doğru olduğunu varsayarsak, Apple kısa bir süre içinde mini LED’den OLED’e geçiş yapacak. Ek bilgiler, Apple’ın 2023 iPad Pro serisi için LTPO OLED’e de geçebileceğini de belirtiyor. Bu, her iki premium tabletin de 120 Hz yenileme hızı desteğine sahip olmasıyla kalmayacak, aynı zamanda pili korumak için ekranda ne görüntülendiğine bağlı olarak bu yenileme hızı dinamik olarak hızlanacak veya yavaşlayacaktır çünkü bu oldukça avantajlı olacaktır.

Bununla birlikte, rapor, Apple’ın planları söz konusu olduğunda karışık bir sicile sahip ve önceki bir rapor, teknoloji devinin çok daha büyük ekran boyutları sunan yeni iPad tasarımlarını araştırdığını iddia ediyor. Apple’ın iPad Pro’nun yeniden tasarlanmış sürümlerini piyasaya sürmesi uzun zaman alabilir, bu nedenle mini LED’den OLED’e geçiş yapmak daha olası görünüyor, çünkü aynı LTPO teknolojisi yakında çıkacak iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için mevcut olacak.

Müşterilerin 12.9 inç M1 iPad Pro’dan yayılan bir çiçek açma efekti hakkında rapor vermeleri nedeniyle Apple’ın OLED’e geçmek istemesi de mümkündür. Daha sonra bir ekran analisti, en aza indirilmiş bir çiçeklenme efekti sağlamak için Apple’ın bu hale etkisini önlemek için daha fazla yerel karartma bölgesi kullanması gerektiğini belirtti; bu, mini LED değil, yalnızca OLED kullanılarak mümkün.

Apple’ın planları önümüzdeki yıllarda değişebilir, bu nedenle şimdilik bu bilgiyi bir tutam tuzla ele almayı unutmayın; daha fazla güncelleme ile geri döneceğiz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple