AppleHaber

Apple iPad mini 6 görüntüleri sızdırıldı, işte yeni tabletin tasarımı

Çeşitli söylentilerin ardından Apple, bu yılın başlarında kendi M1 çipiyle donattığı yeni iPad Pro’yu piyasaya sürdü. Bununla birlikte, dev şirketin güncellenmiş bir tasarıma sahip yeni bir iPad mini piyasaya sürmesi bekleniyor.

iPad mini 6 özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı

Ünlü Apple sızıntısı Jon Prosser tarafından paylaşılan görsellerde Yeni iPad mini’nin 3D görüntüleri tüm ihtişamıyla gözler önüne seriliyor. Prosser, görüntülerin “bir karışım şemaları, CAD dosyaları ve uygulamalı görüntüler” kullanılarak elde edildiğini söylüyor. İşte iPad Mini 6’nın sızdırılan görüntüleri.

Apple'ın Yaklaşan iPad Mini 6'sı Yüzeyi Çevrimiçi Oluşturuyor

Prosser’ın belirttiği gibi, yaklaşan iPad mini tam altı yıl sonra ilk büyük yeniden tasarımı ortaya koyuyor. Cihaz, en yeni iPhone’ların ve iPad’lerin sahip olduğu aynı köşeli, köşeli tasarımla gelecek. Bloomberg’den Mark Gurman’ın önceki bir raporuna atıfta bulunan Prosser, Apple’ın daha büyük bir ekran elde etmek için iPad mini 6’daki ana sayfa düğmesini kaldırmayı hedeflediğini belirtiyor.

Sızıntıya göre iPad mini 6’nın mevcut iPad mini’den sadece 3 mm daha büyük olacağı ve boyutlarının 206.3 mm x 137.8 mm x 6.1 mm olduğu bildiriliyor. Prosser, tıpkı 2020 iPad Air’e benzediğini ancak daha küçük olduğunu belirtiyor.

Bunların dışında ana sayfa düğmesinin olmaması nedeniyle Apple’ın Touch ID sensörünü güç düğmesine taşıyacağı iddia ediliyor. Ayrıca, iPad mini 6, kaynaklardan birine göre, büyük ölçüde geliştirilmiş hoparlörler içerecek.  Buna göre yeni tablet 5G desteğiyle gelecek ve Apple’ın A14 işlemcisini içine alacak.

Ayrıca cihazın alt kısmındaki Lightning konektörü de modern iPad modellerinde olduğu gibi bir USB-C bağlantı noktasıyla değiştirilecek. iPad mini 6, (gül) altın, gümüş ve siyah olmak üzere 3 renk seçeneğiyle sunulacak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple