AppleHaber

Apple iPhone 12 Mini Üretimini Durdurdu

Apple, pazardaki kompakt akıllı telefon çılgınlığına yönelik, iPhone 12 serisinin bir parçası olarak iPhone 12 mini’yi piyasaya sürdü. Şirket başlangıçta cihazın iPhone SE benzeri bir form faktörü arayan kullanıcılar arasında popüler olacağını düşündü. Ancak piyasada iPhone 12 mini’ye olan talep azalmaya başlayınca Apple’ın öngörüsü pek verimli olmadı. Ve şimdi, raporlara göre Apple, iPhone 12 mini üretimini durdurdu.

Bilmeyenler için, iPhone 12 mini’nin piyasaya sürülmesinin ardından talebin azaldığına dair raporlar gördük. Daha önceki bir raporda, Apple’ın düşük talep nedeniyle iPhone 12 mini’nin üretimini durdurabileceğini görmüştük. Daha sonra, saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2022 iPhone serisinin herhangi bir mini sürüm içermeyeceğini belirtti.

iPhone 12 mini Üretilmiyor mu?

Gelen yeni rapor TrendForce adlı Tayvanlı bir araştırma firmasından, Apple’ın iPhone 12 mini’nin üretimini zaten durdurduğunu gösteriyor. Cihaz, piyasaya sürülmesinden sonraki ikinci çeyrekte ömrünün son aşamasına ulaştı.

Rapora göre iPhone 12 mini, iPhone 12 serisi altındaki diğer modeller kadar satış getiremedi. Örneğin, iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max gibi cihazlar tüm dünyada hızla satılırken, standart iPhone 12 modelinin popülaritesi Apple’ın Hindistan gibi ülkelerde rekor satışlar elde etmesine yol açtı.

Bunlarla karşılaştırıldığında, iPhone 12 mini iç pazarda olduğu kadar küresel pazarlarda da hayal kırıklığı yaratan satışlar gördü. Apple, potansiyel pazarlarda özel günlerde söz konusu cihazda ağır indirimler sunsa da genel satışlar durgundu.

Sonuç olarak, Apple artık iPhone 12 mini’yi üretmiyor. ABD devi cihazı hala resmi sitesinde satıyor. Ancak şirket, bu yıl içinde gerçekleşmesi beklenen mevcut stokları sattıktan sonra iPhone 12 mini satışını durduracak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple