Haber

Apple, iPhone’ları geri dönüştürülmüş malzemelerden yapacak

Apple, uzun zamandır yeşil bir gelecek için çabalıyor. Bir süre önce şirketin CEO Tim Cook tarafından yapılan açıklama bunu kanıtlıyor. Cook, şirketin akıllı telefon üretiminde gezegen kaynaklarını kullanmayı reddettiğini ifade ediyor. VivaTech 2021 zirvesinde Tim Cook şunları söyledi:

iPhone geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretilecek ve yenilenebilir enerjiye bağlı olacaktır. Gelecekte şirket mineral kaynaklarını tamamen terk edecek ve yenilenebilir enerji kaynaklarına güvenecek.

Tim Cook, “Şimdi yapmamız gereken, insanların karbon nötrlüğü anlayışını genişletmek ve 2030 yılına kadar üretim sürecinden tüketiciye kadar tüm zincirlerde karbon nötrlüğü elde etmeyi ummak” dedi. Apple’ın zaten bu konuda bazı sonuçları olduğunu belirtmek gerekir. Böylece, Mac Alüminyum malzemenin %40’ı geri dönüşüm için kullanılabilir. Ek olarak iPhone 12Kullanılan nadir toprak elementlerinin %98’i geri dönüşüm ile elde edilmektedir. iPhone 12 akıllı telefonların kutularında şarj cihazı bulunmadığını da belirtelim. O zaman, Apple bunu çevre korumaya bağladı.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber