Haber

Apple Podcast aboneliğini başlattı

Podcast Abonelikleri programında gecikme yaşayan Apple, podcast yayıncılarına nihayet gelecek hafta uygulama içi abonelikleri başlatacağını söyledi.

The Verge, uygulama içi aboneliklerin ve kanalların küresel lansmanının 15 Haziran olarak planlandığını bildirdi.

Apple daha önce “yaratıcılar ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sağlamak” için Haziran ayında Podcast Abonelikleri ve kanallarını başlatacağını söylemişti.

Ses iyileştirmelerine odaklanan Apple, Apple Music abonelerinin kayıpsız ses veya Dolby Atmos kullanılabilir olduğunda etkinleştirmelerini sağlayacak en son iOS 14.6 güncellemelerini yayınladı.

Yeni iOS 14.6 güncellemesi, Apple Podcasts Abonelikleri için de temel oluşturdu.

“Apple Podcasts Aboneliklerinin ve kanallarının kullanılabilirliği hakkında bir güncelleme sağlamak için yazıyoruz. Geçen ayki duyuruya verilen yanıttan çok memnunuz ve her gün dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturuculardan gönderilen yüzlerce yeni aboneliği ve kanalı görmek heyecan verici” dedi.

“İçerik oluşturucular ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için Apple Podcasts Abonelikleri ve kanalları artık Haziran ayında başlayacak. Bu haber bülteni aracılığıyla, aboneliklerinizi ve kanallarınızı hazırlamanıza yardımcı olacak kullanılabilirlik ve en iyi uygulamalar hakkında daha fazla güncelleme yapacağız, ”diye ekledi Apple.

Platform ile Podcast kullanıcıları, reklamsız ve bonus içerik ve erken erişim gibi ekstra avantajlar için uygulamadaki içeriğe abone olabilir.

Apple ayrıca, tüm bölümleri oynatıldı olarak işaretleme, eski bölümleri kurtarma ve indirmeleri kaldırma özelliğiyle Podcasts uygulamasını geliştiriyor.

Apple rakibi Spotify, abonelik podcast’leri için planını zaten başlattı.

Geçen ay İsveçli müzik akışı devi, bir podcast transkripsiyon özelliğinin beta sürümü de dahil olmak üzere uygulamasını iOS ve Android’de daha erişilebilir hale getirmek için birden fazla güncelleme duyurdu.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber