Haber

Apple Watch Fiziksel Cüzdanın Yerini Alabilir

Şirket yöneticileri Kevin Lynch ve Deidre Caldbeck’e göre Apple Watch, iPhone’unuzun bir uzantısı olmaktan çok daha fazlası olabilir. Yakın tarihli bir röportajda, her iki kişi de Apple’ın akıllı saati mevcut cüzdanınızın yerini alacak ölçüde nasıl geliştirmeyi hedeflediğinden bahsetti.

Apple Watch Cüzdan Uygulaması Halihazırda Kullanıcılarına Banka Kartı, Kredi Kartı ve Benzeri Çok Sayıda Kart Eklemesine İzin Veriyor

Bir Yahoo röportajı, aşağıda belirtildiği gibi, yöneticileri aracılığıyla Apple’ın geleceğe yönelik planlarını kapsamını gözler önüne seriyor.

Apple, iPhone ve Apple Watch için Cüzdan uygulamasını zaten tanıttı ve bununla uçak biletleri de dahil olmak üzere birden fazla kart detayı girebilirsiniz. Bu ayrıntılar daha sonra doğrulama için eklenir. Kısacası, kimlik bilgilerinizi tek bir cihazda sayısallaştırmak, şüphesiz bir külfet olabilecek birden fazla kartı taşıma zorluğunu ortadan kaldırabilir. Apple, fiziksel cüzdanınızı watchOS 8 ile değiştirmenin yanı sıra, kullanıcıların bir Apple Watch kullanarak arabalarının kilidini açmalarını sağlayan bir özellik getirmeyi planlıyor.

Ancak, tüm kart bilgilerinizin saklandığı Apple Watch’u yanlışlıkla kaybederseniz ne olur? Apple’ın buna da gelişmiş ultra geniş bant teknolojisiyle geldiği söylenen Apple Watch Series 7 şeklinde bir çözümü olabilir. Bu teknoloji daha sonra, giyilebilir cihazı bulmak veya uzaktan silmek için Apple’ın Find My ağına eklenmek için kullanılabilir. Tabii ki şirket bu konuda bizim bildiğimizden daha fazlasını biliyor, bu yüzden önümüzdeki aylarda daha fazla bilgiye rastlamamız muhtemel.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber