Nasıl Yapılır

Apple Watch ile Mac Kilidini Otomatik Açma

2013 ortası veya sonrası bir Mac’iniz varsa, MacOS 10.13 veya üzeri çalıştırıyorsa, Apple Watch’unuz yakındayken otomatik olarak kilidini açacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Mac’inizin ve Saatinizin her ikisinin de aynı Apple Kimliğine bağlı olması ve iCloud’da oturum açması gerekir. Bu ayarlandıktan sonra Macbook’unuzun kildi otomatik olarak açılacaktır.

Mac veya MacBook’unuzun hangi yıla ait olduğundan emin değilseniz, kolayca kontrol edebilirsiniz. Apple Menüsü > Bu Mac Hakkında’ya tıklayın. Burada, modelin yanında listelenen yıl da dahil olmak üzere bilgisayarınızla ilgili birçok bilgiyi görebilirsiniz.

Adım 1 – Otomatik Kilit Açma Özelliğini Açın

Mac’inizin Wi-Fi’ye bağlı olduğundan ve Bluetooth’un etkin olduğundan emin olun. Apple Watch’unuzun bir Parola ile ayarlanması gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Mac’inizde Sistem Tercihleri’ni açın (Apple Menüsü > Sistem Tercihleri).

Güvenlik ve Gizlilik’e ve ardından Genel’e tıklayın. “Uygulamaların ve Mac’inizin kilidini açmak için Apple Watch’unuzu kullanın” veya “Apple Watch’ınızın Mac’inizin kilidini açmasına izin verin”i seçin. Tam ifade, çalıştırdığınız macOS sürümüne bağlı olarak değişir.

iCloud hesabıyla ilişkilendirilmiş birden fazla Apple saatiniz varsa, mevcut aygıtlar listesinden kullanmakta olduğunuz saati seçin.

Bu özelliği etkinleştirmeden önce iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeniz gerekebilir. Bunu Apple Menüsü > Sistem Tercihleri ​​> Apple Kimliği’nde yapabilirsiniz. Bu bölümden Parola ve Güvenlik’i seçin ve ardından iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin ve kurulumu tamamlamak için diğer talimatları izleyin.

Geri dönün ve Otomatik Kilit Açma işlemini şimdi tamamlamayı deneyin.

2. Adım – Mac’inizin Kilidini Açma

Bu kolay kısım! Mac’inizi uyandırmanız yeterlidir; Apple Watch’ınız yeterince yakın olduğu sürece otomatik olarak kilidi açılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Apple Watch ile Mac'in Kilidini Açma

Mac’inizden uzaklaştığınız anda Saatin etkisi kaybolacak ve normal güvenlik ayarlarına göre kilitlenecektir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.