AppleHaber

Apple’ın Eksiklikleri Gidermek için iPhone 13’te iPad Bileşenlerini Kullandığı Bildirildi

Apple, iPad parçalarını iPhone 13’e yönlendiriyor

Geçen ay, küresel çip sıkıntısının Apple’ı iPhone 13 serisi için üretim planlarını kesmeye zorladığı ve şirketin 10 milyon daha az iPhone 13 serisi üreteceği ortaya çıktı. Nikkei Asia tarafından bugün yayınlanan en son rapora göre, Apple şimdi iPhone 13 telefonları üretirken karşılaştığı eksiklikleri gidermek için farklı bir plan uyguluyor. Apple şimdi iPad bileşenlerini iPhone 13 üretimine yeniden tahsis etti. Raporda ayrıca, iPad üretiminin Apple’ın son iki aydaki orijinal planlarına göre %50 düştüğü ve yalnızca iPad’in parçalarının değil, aynı zamanda eski iPhone’ların parçalarının da iPhone 13’ü üretmeye yönlendirildiği belirtildi.

iPad ve iPhone’lar, hem çekirdek hem de çevresel yongalar dahil olmak üzere birçok standart bileşene sahiptir. Bu nedenle Apple, iPhone 13 modellerinin bekleme süresinin uzun olduğu ve şirketin talepleri karşılayamadığı mevcut durum gibi bazı durumlarda farklı cihazlar arasında sarf malzemeleri değiştiriyor.

COVD-19 salgını başladığından beri birçok bölgede iPhone’lara olan talep iPad’e göre arttı. Apple, tatil sezonunun ardından önümüzdeki aylarda iPhone 13 telefonlarına olan talebin artabileceğini düşünüyor. Ancak bu, iPad’lerin satılmadığı anlamına gelmez. Pandemi sırasında uzaktan çalışma ve çevrimiçi derslerin artması nedeniyle iPad’e olan talep arttı.

Bu, Apple’ın iPhone’ları iPad’lere göre önceliklendirdiği ilk sefer değil. Geçen yıl şirket ayrıca bazı iPad parçalarını iPhone 12 serisinin üretimine yeniden tahsis etti. Ancak bu sefer iPad alıcılarının da cihaza kavuşmak için uzun bir süre beklemesi gerekiyor. En son rapora göre, Ekim ayının sonunda 256 GB depolama alanına sahip bir iPad sipariş eden Amerikalı veya Avrupalı ​​tüketiciler, iPad’in teslim edilmesi için 15 Aralık’a kadar beklemek zorunda kalacak. Bu bir tahmin değil, ancak Apple’ın web sitesi bunu gösteriyor. Çin’de tüketicilerin yeni iPad’in kendilerine teslim edilmesi için altı hafta beklemesi gerekiyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple