Oyun

Assassin’s Creed Valhalla: Wrath of the Druids İncelemesi | Konusu ve Diğer Bilgiler

Eivor İrlanda’ya gidiyor Druidlerin Gazabıiçin ilk genişleme Assassin’s Creed Valhalla, beraberinde yeni bir konum, avlanacak ve alt edilecek yeni bir toplum, tanışılacak yeni karakterler ve daha önce zevk aldığınız tüm oyun ile birlikte dalmak için yepyeni bir karakol sistemi getiriyor. Valhalla. Bu yeni öğeler oyunu veya mekaniklerini tamamen yeniden yazmayacak, ancak zaten sevdiğiniz sistemlere geri dönmek için zorlayıcı nedenler sağlayacak ve sizi meşgul etmek için yeterli heyecan ile oyuna geri dönmek için çeşitli savaşlar entegre edecektir.

Druidlerin Gazabı yerel ayarı ile hemen bir izlenim bırakıyor. İrlanda, limanlarla bölünmüş pitoresk manzaraları ve inişli çıkışlı tepeleri, ticaret karakolları ve canlı köyler, saklı evler ve doğal şelaleler şeklinde neredeyse saklı güzellik cepleri ile çarpıcıdır. Bu güzellik unsurları Druidler veya daha özel olarak, İrlanda’nın her yerinde, etraflarını saran kalın, yeşilimsi sis nedeniyle çabucak tespit edilebilecek topraklar talep eden Danu’nun Çocukları tarafından parçalanmıştır.

Assassins-Creed-Valhalla-Wrath-of-the-Druids-3
(Fotoğraf: Ubisoft)

Bu alanlar dünyayı biraz parçalamaya yardımcı oluyor ve hem görsel hem de oyun açısından biraz daha fazla gerilim getiriyor. Bu, daha önce yalnızca İngiltere genelinde bulunan daha zor kısıtlı alanlarda veya Lanetli bölgelerde ortaya çıkan bir gerilimdir ve birkaç faktörden kaynaklanmaktadır. Birincisi, bu sis aslında Danu’nun Çocukları için bir avantajdır, halüsinojenik bir nitelik taşır, bu da içerideki düşmanları daha heybetli gösterir ve savaşta yönünüzü şaşırtır. O sisin ortasında parlayan kırmızı gözler biraz ürkütücü ve bu, Valhalla’da çok büyük cezalar alabilen ve sürekli tetikte değilseniz ölümcül hasar veren yepyeni bir düşman olan ölümcül kurt adamları hesaba katmadan önce. .

Ayrıca dünyayı dolaşan ceplerini de bulacaksınız ve onları geçerseniz etraflarındaki o sisi harekete geçirecekler. Yine, doğal ortamı bozar ve dünyaya biraz baharat katar. Danu’nun Çocukları da hikayeye büyük ölçüde etki ediyor, ancak çekirdek oyunda Kadimlerin Düzeni avına kıyasla aynı türde bir uzunluk beklemeyin. Sadece dünyayı keşfederek ve bazen öldürmeyi onayla seçeneği gelene kadar bilmeden birçoğunu alt edeceksiniz. Bu avda, çekirdek deneyimdeki kadar fazla strateji yoktur, ancak yine de, bu hızlandırılmış hızı gerçekten tercih edenler olabilir.

Assassins-Creed-Valhalla-Wrath-of-the-Druids-6
(Fotoğraf: Ubisoft)

Ana yeni mekanik Druidlerin Gazabı Yeniden açıldığında yeni ticari ürünlere erişmenizi sağlayan ve Outpost’larınızı ve tatlı teçhizatınızı yükseltmek için size kaynak sağlayacak görevleri tamamlamanıza izin veren Outposts’tur. Bir Karakolu temizleme süreci oldukça basittir, ancak sevdiğim şey, sizi uyaran bir tür ipucu veya ipucu (genellikle bir yerde bir mektup şeklinde) bulmanız gerektiğinden, bunun için daha fazla bir soruşturma unsuru olması. arazi için tapu talebinde bulunmak için bir sonraki adıma. O zaman bir karakol inşa etmeye başlamadan önce onu avlamanız ve elde etmeniz gerekir. Bu Karakollardaki yükseltmelere kaynak harcamak için bir neden de var, çünkü bazılarında sağlığınızı ve oklarınızı yenilemek için yollar eklerken, diğerleri ticaret üretiminizi artırır ve hepsi çok tatmin edici bir oyun döngüsünde birleşir.

Ancak en çok göze çarpan şey, tüm bu çeşitli döngülerin sadık oyuncuları bir tür hikaye getirisi ile nasıl ödüllendirdiğidir. Takas görevlerini tamamlamak, Eivor’un Azar’a sürekli adını duyduğun o eski ortakla yardım etmesine izin veren yepyeni bir görevin kilidini açacak ve tüm Çocukları Danu’yu ortadan kaldıracak, güçlü Balor’u ele geçirme şansını açacak. Bu aktiviteler kendi başlarına ödüllendiricidir, ancak isterseniz çubukta böyle cazip bir havuç olması güzel.

Assassins-Creed-Valhalla-Wrath-of-the-Druids-5
(Fotoğraf: Ubisoft)

Mekanik önemli ama benim için gerçek bir Assassin’s Creed deneyim, hikayesinde bulunur ve Druidlerin Gazabı eğlenceli bir ittifak, gelenek ve entrika hikayesi sunuyor. Azar ve Ciara öne çıkanlar ancak Barid ve Flann Sinna’nın da harika anları var. Yine de odak noktası Ciara olduğunda, hikaye parlıyor, çünkü hikayeyi devam ettiren ve gizemi inşa eden Danu ve yeni Kral ile olan bağları. Bu hikayeyi Sigurd’u içeren ana hikaye ile aynı seviyeye koymazdım, ama yine de biraz keyif aldım ve harcadığınız zamana değecek kadar bükülmeler ve dönüşler var.

Assassins-Creed-Valhalla-Wrath-of-the-Druids-2
(Fotoğraf: Ubisoft)

Druidlerin Gazabı dünyasına geri dalmak için mükemmel bir bahane Valhalla, ve oyunun birçok sisteminden ve hikaye anlatımına yaklaşımından hoşlananlar, geri adım atmaktan pişman olmayacaklar. Yeni sistemler ve karakterler, her şeyi taze tutmak için yeterli ve Tuna’nın Çocukları, becerilerinizi keskinleştirmek için yeni düşmanları zorluyor. Bununla birlikte, hikaye yönleri ana kampanya kadar güçlü değil ve çeşitli Karakolları devirmeye başlarsanız Danu’nun Çocukları daha hızlı düşmeye başlıyor. Öyle olsa bile, İrlanda ve içerdiği tüm gizemli ve ilginç karakterler burada gerçekten parlıyor ve Assassin’s Creed hayranlar şüphesiz bu muhteşem dünyada geçirdikleri zamanın tadını çıkaracaklar.

Assassin’s Creed Valhalla: Druidlerin Gazabı şu anda mevcuttur ve Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X, PS5, Xbox One, PS4 ve PC’de mevcuttur.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun