Oyun

Battlefield 2042 resmi fragmanı yayınlandı; battle royale modu kalkıyor

Uzun bir bekleyişin ardından nihayet EA’nın sevilen oyunu Battlefield’ın resmi fragmanı geldi. DICE, yakında çıkacak Battlefield 2042’nin oyunun Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında kullanılabileceğini doğrulayan bir fragman videosunu resmi olarak yayınladı. Oyun aynı zamanda Steam, Origin ve Epic Games Store üzerinden PC oyuncularının da beğenisine sunulacak. Fragman videosu, internette dolaşan oyunla ilgili birçok önemli yönü ortaya çıkardı. Ancak gelen bir haber, bazı oyun tutkunlarını hayal kırıklığına uğratabilecek haberi doğruladı. Rapora göre, Battlefield 2042, Ekim lansmanında tek Oyunculu bir kampanya ve battle royale modunu kaldıracak.

Battlefield 2042, Tek Oyuncu ve Battle Royale Modu Gidiyor

Şirket yetkililerine göre Battlefield 2042, tek oyunculu sefer ve battle royale modunu atlayacak. Bunun yerine oyun daha çok PC, PS5 ve Xbox Series S ve X’te 128 oyuncuyu destekleyecek çok oyunculu oyuna odaklanacak. Önceki nesil PS4 ve Xbox One ise yalnızca 64 oyuncuyu destekleyecek.

Battlefield 2042 tasarımcı yönetmeni Daniel Berlin, Eurogamer’a oyunun tek oyunculu modu kaçırdığını çünkü geliştiricilerin daha çok çok oyunculuya odaklandığını söyledi.

“Stüdyonun DNA’sına bakarsanız, bu kadar uzun süredir ne yapıyoruz, az önce ne olduğunu biliyorsunuz dedik, bu sefer geleneksel bir tek oyunculu kampanyamız olmayacak, ama gidiyoruz. tüm bu vurguyu ve tüm bu kaynakları çok oyunculuya derinlik kazandırmak için. Çünkü en iyi yaptığımız şey bu.”

Dahası Berlin, Battlefield 2042’nin çok oyunculu dünyada anlatıya devam edeceğini ve hikayenin oyuna tanıtılacak yeni bir karakterin gözünden anlatılacağını doğruladı. “Canlı hizmetten ve mevsimlerden geçerken, yeni uzmanlar tanıtacağız ve dünyanın sahip olduğumuz uzmanların gözünden nasıl geliştiğini göreceksiniz” diye ekledi.

Ayrıca oyun, birçok oyun arasında en popüler modlardan biri olan battle royale modu olmadan da gelecek. Berlin, oyun geliştiricilerinin modu neden kaldırmaya karar verdiğine dair hiçbir şey açıklamadı. Battlefield 2042, bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve ayrıca ücretsiz ve ücretli sezonluk savaş geçişlerine sahip olacak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun