Haber

Çalınan Bir Bisikleti Kurtarmak İçin AirTag Kullanıldı

Apple’ın ‘Find My’ ağını kullanan AirTag, bisiklet kadar büyük bir şey olsa bile kayıp veya çalınan öğeleri başarılı bir şekilde bulmaya yardımcı oluyor. Bir YouTuber, çalınan bisikletini nasıl bulduğuna ilişkin deneyimlerini paylaştı.

YouTuber Çalınan Bisikletini AirTag ile buldu

Jonathon Laing, MegaLag adlı YouTube kanalını yönetiyor ve bir AirTag yardımı ile bulup bulamayacağını test etmek için bisikletini dışarı bırakıyor. Apple’ın ‘Find My’ ağı sayesinde AirTag’in pili sağlam olduğu sürece çalışmaya devam edecek ve kayıp veya çalınan eşyanın bulunmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, AirTag bir binanın içine girdiğinde bağlı olduğu öğeyi bulmak zor olabilir, ancak neyse ki çalınan bisiklet ilk görüldüğünde dışarıdaydı.

Apple, Gizliliği Artırmak için Bugün Yayınlanan Yeni Ürün Yazılımı Güncellemesiyle AirTags Android Uygulamasını Tanıtacak

AirTag’in bir başka kullanışlı özelliği de Precision Finding ile gelmesidir, ancak ultra geniş bant çipe sahip her iki akıllı telefon ailesi sayesinde yalnızca iPhone 11 ve iPhone 12 ile çalışır. Ne yazık ki, Hassas Bulma, eksik öğelerinizi bulmanızı çok daha basit hale getirirken, sınırlı bir menzile sahiptir ve ardından AirTag’iniz Find My uygulamasının haritasında görüntülenmeye başlar.

Aşağıdaki video, çalınan bisikletin başarıyla kurtarıldığını gösteriyor ve bir iPhone’unuz varsa ve önemli eşyalarınızı yanlış yere koyma eğiliminiz varsa, o zaman belki de bir AirTag’e yatırım yapmak, vereceğiniz en iyi karardır.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber