Cep telefonunda kalp işareti nasıl yapılır?

Cep telefonu tuş takımı ile kalp işareti nasıl yapılır?. Yakın zamanda teknoloji dünyasına adım attınız ve nihayet ilk cep telefonunuzu da satın aldınız. Artık kendinizi kaptırmaya başlıyorsunuz ve arkadaşlarınıza yazmakta, internette gezinmekte ve diğer temel işlemleri yapmakta zorluk çekmiyorsunuz.

Ancak şimdi cep telefonu tuş takımı ile kalp nasıl yapılır sorusunun yanıtını arıyorsunuz. çünkü bu sembolü (ya da daha doğrusu bu emojiyi, WhatsApp’ta ekranda gördüğünüz karakterler arasında ve başkalarıyla iletişim kurmak için kullandığınız diğer mesajlaşma çözümlerinde bulamıyorsunuz).

Endişelenmeyin: Bu kılavuzun ilerleyen paragraflarında aslında Android ve iPhone’da bulunan emojileri kullanarak cep telefonu klavyesi ile nasıl kalp yapabileceğiniz anlatacağım. Bundan sonra, eğer ilgileniyorsanız, eski ifadeleri, ASCII kodlarını kullanarak bir kalp oluşturabilmeniz veya yine kalp şeklindeki emojilerden kompozisyonlar oluşturabilmeniz için size faydalı olacak talimatlar vereceğim.

Android cep telefonunun klavyesiyle kalp nasıl yapılır

Android bir cep telefonunuz varsa, bilmelisiniz ki telefon klavyesi ile kalp yapmak hiç de karmaşık değil – sadece metnin girildiği herhangi bir alana (örneğin, bir mesajlaşma uygulaması veya metin belgesine) dokunun, emoji klavyesine erişin ve bir kalbi temsil eden işaretlerden birine dokunun.

Başlamak için ilginizi çeken uygulamayı başlatın (örn. Whatsapp, Mesajlar, vb.), yazma alanı üzerinde bulunan emoji düğmesine (genellikle gülen yüz şeklinde sol altta veya sağ altta yer alır) tıklayın. Bu noktada kalp emojisini bulmanız gerekiyor. Genellikle kalp emojilerinin bulunduğu bölüm ruh hallerini içeren bölümdür.

Ne yazık ki, klavyenin kalp emojisini içeren bölümünü tanımlamanız için size komutlar verme konusunda çok kesin olamam (zira bu kullandığınız klavyeye ve telefona göre değişebilir).

iPhone klavyesi ile kalp nasıl yapılır

Peki iPhone klavyesiyle kalp işareti nasıl yapılır ? Bu durumda, Android ile ilgili bölümde söylenenlerin geçerli olduğunu bilin: önce iOS klavyesini etkinleştirmeli, emojilere gitmeli ve ardından mevcut olanlar arasından kalbi temsil eden sembolü seçmelisiniz.

Bu nedenle, öncelikle ilgilendiğiniz uygulamayı başlatın (örn. Whatsapp, Telegram, Notlar, vb.) yazma alanı üzerine dokunun ekranın sol alt köşesinde yer alan emoji düğmesine tıklayın.

Alternatif olarak, iPhone’unuzu iOS 10 veya sonraki bir sürümüne güncellediyseniz, iPhone’da varsayılan olarak ayarlanan klavye ile yalnızca » kalp » kelimesini yazarak kalp elde edebilirsiniz Ardından sağdaki sembollerden birine dokunarak onları kullanabilirsiniz.

Not: iPhone’da emoji klavyesini devre dışı bıraktıysanız ve bu nedenle yukarıdaki satırlarda size verdiğim talimatları uygulayamıyorsanız, menüye gidin Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > Yeni klavye ekle… yolunu takip edin ve emoji klavyesini aktif hale getirin.

Kalp işareti yapmak için kullanabileceğiniz diğer yöntemler

Kalp ifadelerini kullanın

Kalbi cep telefonu klavyesiyle temsil etmenin oldukça basit ve hızlı bir yolu vardır: ifadeler. Evet onu temsil eden, yani ona benzeyen çok sayıda ifade vardır. Bunlardan bir tanesi de <3 ifadesidir. Dikkat ederseniz, söz konusu sembolü 90 ° sola çevirdiğinizde kalp gibi görünüyor!

ASCII karakterleri

ASCII karakterini aşağıdan kopyalayarak ve istediğiniz uygulamanın metin alanına serbestçe yapıştırabilirsiniz.

❥ ♥ ❤

Emoji uygulamaları

İster Android’de ister iOS işletim sistemi iPhone telefonlarda, Google Play Store ve App Store gibi uygulamalar aracılığı ide çeşitli emojileri yapabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan bir tanesi de hem Android’de hem de iOS’da bulunan ai.EmojiArtFunBox isimli uygulamadır. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek çok sayıda emojiyi oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.