Oyun

“Contra” Oyunu Çıkış Tarihi Belli Oldu; Android ve iOS’a Geliyor

Konami tarafından geliştirilen arcade tabanlı Contra oyunu, sevdiklerinizle oynamaktan zevk alabileceğiniz veya tek başına bir maceraya çıkabileceğiniz harika bir oyundu. Artık Android ve iOS cihazlarınızda oyunun keyfini çıkarabileceksiniz. Konami, mobil cihazlar için piyasaya sürmek için Tencent ile ortaklık kurdu.

Contra, iOS ve Android’e Geliyor

Oyunun orijinal geliştiricisi ve yayıncısı Konami, ilk olarak 2016 yılında Contra’nın mobil versiyonunu geliştirmek için Çinli devi Tencent ile işbirliği yaptı. Contra Returns olarak adlandırılan oyun, Tencent’in TiMi Studios tarafından geliştirildi ve 2017’de Çin’de piyasaya sürüldü. .

Konami, önümüzdeki günlerde unvanı Kuzey Amerika bölgesine getirmeyi hedefliyor. 2019 Contra: Rogue Corps ve Contra: Anniversary Collection’dan sonra ABD’de piyasaya sürülen ilk Contra oyunu olacak.

Temmuz 2020’de, Tencent’in yaklaşmakta olan Pokemon Unite unvanının geliştirilmesinde yer alan yan kuruluşu TiMi Studios, hayranlarına Contra Returns’ün Batı bölgesinde yayınlanmasını isteyip istemediklerini sordu. Kullanıcılardan gelen olumlu geri bildirimlerin ardından şirket, oyunu ABD’de piyasaya süreceğini duyurdu. Resmi tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=hS03sVdOB4w

Gördüğünüz gibi Contra Returns, Çin’deki muadili ile benzer olacak ve klasik, arcade benzeri oynanışı mobil cihazınıza getirecek. Ek karakterler olmasına rağmen, oyun güçlü Contra arka plan puanını ve ikonik Contra kahramanları Bill Rizer ve Lance Bean’i bir iOS veya yakınınızdaki bir Android cihazına sunuyor.

Hatırlıyorum, küçük günlerimde kardeşimle her gün Contra oynardık. Tahmin edebileceğiniz gibi, oyunun mobil cihazlar için çıkışını görmek birçok güzel anıyı geri getirecek.

Oyunu daha önce oynadıysanız, bu versiyonu seveceğinize eminim. Geçmişte Contra’yı deneme fırsatı bulamayanlara gelince, eğlenceli ve aksiyon dolu bir mobil oyun deneyimi için Contra Returns’ü mutlaka deneyebilirsiniz.

Kullanılabilirlik

Oyun şu anda iOS’ta ön siparişe açık durumda. Aynı şekilde Android cihazlarda da ön kayıt için açıktır. Google Play Store üzerinden ön kayıt yapılabilir. Ön kayıt yaptıran oyuncular, gelecek ay oyun yayına girdiğinde özel oyun içi ödüller de alacaklar.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun