EğlenceUygulamalar

İnternetten dizi ve film izlemek için en iyi 5 uygulama

İnternetten dizi ve film izlemek için en iyi 5 uygulama

Mobil cihazların gelişi, çok sayıda görevi gerçekleştirme şeklimizde devrim yarattı. Bunlardan biri video izlemek. Çünkü giderek daha kaliteli hale gelen ekranlar sayesinde içeriği görünür kılmak artık daha kolay ve daha keyifli.

Buna ek olarak, akış hizmetlerinin doğuşu, film ve dizi izleme şeklimizi de tamamıyla değiştirdi. Cep telefonunuzda bir film veya dizi izlemek istiyorsanız, kullanabileceğiniz çok sayıda Android ve iOS uygulaması mevcut. İşte akıllı telefonundan dizi ve film izlemek için en iyi dizi ve film uygulamaları.

En İyi Dizi ve Film Uygulamaları

1. Netflix

İçerik izlemek için en çok kullanılan uygulamalardan biri de şüphesiz Netflix. Çünkü bu uygulamada izlenmeye değer çok sayıda dizi ve film bulunuyor. İçeride hem prestijli stüdyolardan hem de Netflix’in kendi stüdyolarından gelen birçok içerik bulabilirsiniz.

Netflix’te yabancı yapımların yanı sıra çok sayıda yerli dizi ve film de bulunuyor. Bu sebeple Türkiye’de çok sayıda kullanıcısı bulunuyor. Şayet siz de telefon üzerinden dizi ve filmlerin tadını çıkarmak istiyorsanız, oldukça uygun bir fiyat karşılığında Netflix’e abone olabilir ve internetten dizi ve film izleyebilirsiniz.

2. Amazon Prime Video

Netflix’in en büyük rakibi ve içerisinde hem kendi stüdyolarından, hem de diğer stüdyolardan çok sayıda içerik bulunduran ve her geçen gün büyüyen vido akış hizmetlerinden bir tanesi de Amazon Prime Video. Türkiye’de aylık 7 lira gibi oldukça uygun bir abonelik fiyatı ile hizmet sunan Amazon Prime Video, kesinlik bu fiyatı hak ediyor.

Şayet en iyi dizi ve film uygulamalarını araştırıyorsanız, telefonunuza indirmeniz ve abone olmanız gereken uygulamalardan bir tanesi de kesinlikle Amazon Prime Video’dur.

3. BluTV

BluTV, Netflix’in yerli alternatiflerinden biri. Bu platform özellikle de orijinal içerikleri ile dikkat çekiyor. Bunun dışında platformda bulunan HBO yapımları, kullanıcıları oldukça cezbediyor. Şayet HBO yapımı dizi ve filmlerden hoşlanıyorsanız, dahası orijinal Türk yapımlarına meraklıysanız, abone olabileceğiniz platformlardan bir tanesi de BluTV’dir.

4. Disney Plus

Disney yapımlarını sevenler için, şüphesiz Disney Plus’ın piyasaya sürülmesi, akış dünyasının en büyük haberlerden biriydi. Disney Plus platformu yalnızca Disney’i içermiyor, aynı zamanda markanın sahip olduğu diğer stüdyoları da bir araya getiriyor.

Burada diğer çalışmaların yanı sıra Marvel, Stars Wars ve Lucas Film, Fox’un içeriğinin tadını çıkarabiliriz. Bu da yetmezmiş gibi Disney Plus, filmlerin ve özel içeriklerin yanı sıra aynı film prömiyerlerini de cep telefonunuza koyarak fark yaratmayı başarmış durumda.

5. YouTube

Ücretsiz ama eğlenceli içerikler görmek isteyenler, dünyanın en büyük video platformu olan YouTube’a bakabilirler. YouTube koleksiyonunda hem filmler hem de diziler ve hatta belgeseller bulunuyor. Bütün bunlar bize saatlerce ve günlerce izleyebileceğimiz içerikler sunuyor.

Şayet reklamlardan hoşlanmıyorsanız, Youtube’un da bir Premium versiyonu bulunuyor. Sonuç olarak Youtube uygulamasının en iyi dizi ve film uygulamalarından bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Telefondan Dizi ve Film izlemek İsteyenler için 4 İpucu

1. Ekranınızın parlaklığını ayarlayın

Cep telefonunuzun parlaklığının çok düşük olması renklerin ve görüntünün doğru algılanmamasına neden olacaktır. Bu nedenle, bir film izlemeden önce parlaklığı ayarlamanızı öneririz.

Böylece görüntünün her detayını takdir ederek içeriğin keyfini çok daha iyi bir çözünürlükle çıkarabilirsiniz. Tabii ki, karanlıktaysanız, maksimum parlaklıkta bir film izlemenin can sıkıcı olabileceğini göz önünde bulundurun. Bu, gözlerinizi yorabilir, bu nedenle parlaklığa iyi bakmalısınız.

2. Wifi Kullanın

İçeriği görüntülerken çok yaygın bir hata mobil verilerinizi kullanmaktır, çünkü bu tüm internetinizin bir filme gitmesine neden olur. Video akışının mobil veri tüketiminin yüksek olduğunu unutmayın, bu nedenle bir diziyi bitirmek Wi-Fi kullanın.

3. Ses Sitemine Dikkat Edin

Multimedya deneyiminin buna değmesi için, özel efektlerden aynı zevki almayacağından kesinlikle iyi bir sese sahip olmalısınız. Sesi kesintisiz olarak daha iyi duymak için bir çift kulaklık veya kulaklık takmak iyi bir seçenektir.

Bir başka iyi alternatif de kaliteli hoparlörlere sahip olmaktır, özellikle de iyi bir hoparlörünüz varsa sinemadaki gibi ses elde edersiniz. Filminizin veya dizinizin keyfini çıkarmak için bu çok önemli olduğundan, ses kalitesini dikkate alın. Sesi artırmaya yardımcı olan uygulamalar bile kullanabilirsiniz.

4. Bir liste yapın

Bu kadar çok içerik varken, hangisini seçeceğinizi bilmediğiniz için film ve dizi izlemek zor olabilir. Her gün yeni bir film çıkıyor ve bir diğeri kaldırılıyor, bu nedenle izleyeceğimiz içeriği şaşırtmamak için planlamak önemlidir.

Aboneliğimizden daha fazlasını elde etmek istiyorsak, örneğin filmler ve diziler gibi görmek istediğimiz içerikleri içeren bir liste oluşturmak harika bir fikir olabilir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaEğlence