Mobil

Dünyanın İlk Snapdragon 895 İşlemcili Akıllı Telefonu Bu Yıl Çıkacak

Devam eden çip sıkıntısına rağmen Qualcomm, söylentilere göre Snapdragon 895 olarak adlandırılan yeni nesil mobil yonga seti lansmanına devam edecek gibi görünüyor. Yeteri miktarda sevkiyatın yapılıp yapılamayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Ancak bir şirket yöneticisi, yeni işlemci ile birlikte gelecek bir amiral gemisi akıllı telefon modelinin bu yıl piyasaya sürüleceğini ima etti.

Snapdragon 895 işlemcili ilk telefon 2021 yılı içerisinde gelecek

GizChina tarafından tespit edilen ayrıntılar arasında, Weibo’da şirketin 2022’den önce amiral gemisi bir telefon çıkaracağını belirten Lenovo’nun mobil departmanının Genel Müdürü Chen Jin’den bahsetmesi yer alıyor. Ancak, bir ürün lansmanının beklenenden daha erken gerçekleşmesi, bulunabilirlik anlamına gelmez. Bu amiral gemisi akıllı telefonun sayısı çok fazla olacak. Devam eden çip sıkıntısı göz önüne alındığında, Qualcomm’un uzun müşteri listesine daha büyük gönderiler sağlamadan önce ölçeklendirmesi gerekebilecek birkaç engel olabilir.

Devam eden çip kıtlığı, Snapdragon 895’in TSMC’lerde değil, Samsung’un 4nm mimarisinde üretildiğinin söylenmesinin nedenidir. Muhtemelen Tayvanlı üretici zaten tam kapasite çalışıyor, bu nedenle Qualcomm’un Samsung’u seçmekten başka seçeneği olmayacak, ancak Koreli devin San Diego yonga seti üreticisine daha önce bildirildiği gibi cazip bir teklif vermiş olması da mümkün. fırsat.

Snapdragon 895 ayrıntılarına gelince, önceki bir sızıntı, SoC’nin SM8450 parça numarasının yanı sıra özel Kryo 780 çekirdeklerini ve ayrıca Samsung’un 4nm düğümünde yapılacak entegre bir Snapdragon X65 5G modemi desteklediğini ortaya çıkardı. Bir bilgi kaynağı, Qualcomm’un yeni nesil silikonunun ortakları tarafından zaten test edilmekte olduğundan bahsetmişti, bu yüzden Lenovo da onların arasında olabilir.

Qualcomm, Snapdragon 895’i bu yılın Aralık ayında duyurabilir ve belki de birkaç gün sonra Lenovo ve yöneticileri yeni amiral gemisini duyurmak için ön plana çıkabilir. Resmi duyuru için hala birkaç ay var, bu yüzden şimdilik bu bilgiyi bir tutam tuzla ele almayı unutmayın. Çip sıkıntısı destanı sona ermeden, Lenovo da dahil olmak üzere birçok şirket planlarını erteleyebilir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaMobil