En İyi 5 Airbnb Alternatifi – 2021

Airbnb, dünyadaki en büyük kiralama portallarından biridir. Son yıllarda oldukça muazzam bir şekilde büyüyen bu firmaya çok sayıda rakip, alternatif ortaya çıktı. Bu siteler, sundukları ile kullanıcıları cezbetmek için ellerinden geleni yaptılar ve hala da yapmaya devam ediyorlar. 

Ortaya çıkaran bu rekabet gene olarak kullanıcıların yararına oluyor. İnsanlar daha uygun fiyatlarla daha iyi şartlarda kiralama ve konaklama yapabiliyor. Şayet ilerideki günlerde bir konaklama planınız varsa ve Airbnb alternatifleri üzerinden de seçenekleri değerlendirmek ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız, bu yazımız tam da size göre. İşte en iyi Airbnb alternatifleri.

En İyi 5 Airbnb Alternatifi

Couchsurfing

Couchsurfing, ekonomik bir seçenek arayanlar, konaklamayı diğer insanlarla birlikte yapmak için tasarlanmıştır. Genellikle ücretsiz bir şekilde konaklama imkanı sunan bu site, insanları evlerini başka insanlara ve gezginlere açması şeklinde çalışır. Gideceğiniz yerle ilgili bir ilan açar veya mevcut ilanların sahiplerine mesaj yazarak onun evinde konaklama istediğinizi belirtirsiniz. Karşı taraf müsaitse sizi evinde misafir edecek ve size bir koltuk verecektir.

Couchsurfing, İnsanlarla tanışmak ve onlarla paylaşmak istiyorsanız oldukça ideal bir platformdur. Ayrıca platforma kaydolduktan sonra ev sahiplerinden biri olabilirsiniz. Android uygulamasının yaklaşık 5 milyon indirmesi var.

TripAdvisor

Popüler kiralama platformu TripAdvisor, kiralık yazlık bulmak için mükemmel platformlardan bir tanesidir. Şayet otellerde kalmak istemiyorsanız bu platform ilginç bir seçenek haline geliyor. Ve size oldukça iyi konaklama fırsatları sunuyor.

TripAdvisor, insanların görüşleri ve sitelerin her birinin derecelendirmesiyle besleniyor ve böylece kalınacak en iyi yerler hakkında bir ipucu veriyor. Ayrıca kredi kartı, PayPal ve diğer hizmetlerle güvenli bir ödeme şekli sunuyor.

Kullanım kolaylığı, evlerden birini bulmanızı ve kiralamanızı sağlar. Sahip olduğunuz ve böylece fazladan alabileceğiniz. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu platform en iyi Airbnb alternatifleri arasında yer almaktadır.

Booking

Her ne kadar ülkemizde yasak da olsa Booking, otel, daire, pansiyon aramak için mükemmel uygulamalardan biridir. Ve sahip olduğu özellikler sayesinde en iyi Airbnb alternatifi olarak ön plana çıkmaktadır. Kullanıcılarına çok sayıda avantaj ve imkan sunan Booking’de sayılamayacak kadar çok fazla sayıda konaklama yeri var. Tek yapmanız gereken gitmek istediğiniz ülkeyi, şehri ve tarihi seçmek ve gerisini Booking.com’a bırakmaktır.

Vrbo

Vrbo ile sahilde bir ev, bir villa bulabilirsiniz. 190’dan fazla ülkede 2 milyondan fazla konaklama yeri arasında arama yapmanıza ve günler öncesinden rezervasyon yapmanıza olanak tanıyan bu uygulama gerçekten kullanışlı.

Gezinizi tamamladıktan sonra tecrübelerinizi diğer kullanıcılarla da paylaşabilir ve çektiğini görselleri platform üzerinden yayınlayabilirsiniz. Genellikle lüks seçeneklerin yer aldığı Vrbo, ülkemizde çok fazla kullanılmasa da dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Şayet iyi bir tatil yapmayı planlıyorsanız, Vrbo’ya da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Airbnb alternatifleri bu şekilde. Artık Airbnb dışındaki diğer seçeneklere de göz atabilir ve konaklamanızı en uygun fiyata getirmek için seçenekleri değerlendirebilirsiniz.