Donanım

En İyi 5 H310 Anakart [2021]

8. Nesil Intel işlemciler çıkalı epey oldu ve bu işlemciler için en düşük seviye yonga seti H310. Bu yonga seti, bunlardan çok daha pahalı olan Z390 yonga setlerinin aksine, temel tüketici taleplerini karşılayan düşük bütçeli oyuncular ve düşük bütçeli bilgisayar üreticileri arasında oldukça popüler.

H310 yonga seti oyun oynamak için en iyisi değil ve işlemcilere hız aşırtamazlar, ancak kilitli Intel işlemciler de bulunduğundan, bu, en iyi şekilde H310 yonga seti ile kullanıldıkları anlamına gelir.

Hem 8. hem de 9. Nesil Intel, i3, i5 ve i7 işlemcileri kilitledi ve üst düzey bir anakarta çok para harcamak istemiyorsanız ve sık sık güncelleme ihtiyacı duymuyorsanız, aşağıda sıraladığımız en iyi H310 anakartlar arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

En iyi H310 anakartlar

GIGABYTE H310M A

GIGABYTE H310M A

i3 8100 / 9100F gibi işlemciler için en ucuz ve en iyi seçeneklerden biri Gigabyte’tan H310M A’dır. Bu, uygun fiyatlı bir oyun bilgisayarı oluşturmaya yardımcı olduğu ve daha iyi bir grafik kartı veya daha fazla RAM gibi daha iyi bir şeye yatırım yapmak için para tasarrufu sağladığı için oyuncular arasında çok popüler bir anakarttır. Bu kart çok temel özellikler sağlar.

Soğutucusu olmayan 2+2 güç fazlı VRM’ye sahiptir ancak hız aşırtma özelliği olmadığı için fark etmez. RAM için, önceki H110 yonga seti anakartlarından çok daha iyi olan, 2666Mhz’ye kadar saat hızına sahip 32 GB’a kadar DDR4 RAM’i destekleyebilen 2 DIMM yuvasına sahiptir.

Grafik kartı için bir adet PCI-Ex 16 yuvası ve wifi veya ses kartları gibi genişletme kartları için kullanılabilecek iki adet PCI yuvası bulunmaktadır. Depolama için 4 SATA yuvası ve hızlı NVME SSD depolama için tek bir M.2 yuvası vardır ve bu anakartın en iyi özellikleri arasında yer alan ve sisteminizi farklı işlemler için çok hızlı hale getirecektir. RGB bağlantı noktaları veya yerleşik sorun giderme düğmeleri gibi başka ek özellikleri yoktur. Ancak bunlar bir bilgisayarın çalışması için gerekli değildir.

Son olarak G/Ç için 2 adet USB 3.1 ve 4 adet USB 2.0 olmak üzere toplam 6 adet USB bağlantı noktanız bulunmaktadır. 6 USB bağlantı noktası, diğerlerini bağlamak için bir veya iki cihazı çıkarmak zorunda kalmadan birçok USB cihazını aynı anda bağlayabilmenizi sağlar. Ekran için DP ve HDMI portlarınız var, şu anda mevcut en iyi ekran çıkış portları olan bu, toplam maliyetinizi düşürecek harika bir anakart ve üzerinde tüm işlemleri istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

MSI H310M PRO-VDH Plus

MSI H310M PRO-VDH Plus

Sıradaki MSI’ın H310M Pro-VDH Plus’ı. MSI, düşük fiyata çok iyi anakartlar üretiyor ve bu, birkaç nedenden dolayı öncekinden biraz daha iyi. Bu kart, 4 + 2 güç fazlı bir VRM’ye sahiptir, ancak yine herhangi bir ısı emicisi yoktur, ancak çok daha kararlı ve daha az sıcak olacaktır. RAM için, 2666Mhz’ye kadar saat hızına sahip 32GB DDR4 RAM’e sahip yukarıda belirtilen Gigabyte ile aynı şeyi destekler.

Buradaki fark, 4 pinli olandan daha fazla güç sağlayan 8 pinli bir CPU güç bağlantı noktasına sahip olması, ancak kilitli bir anakart olduğu için burada 4 pinli olandan çok az daha iyi olacak ve bunu yapmayacaksınız. CPU’nuzu overclock edebilirsiniz. . Ayrıca, sistem açılmadığında olası sorunu tanımaya yardımcı olan EZ Hata Ayıklama LED’i gibi yerleşik sorun giderme özellikleriyle birlikte gelir.

Serinlik için CPU fan başlığı da dahil olmak üzere 2 fan başlığı ile birlikte gelir, tıpkı diğer temel H310 yonga seti anakartlarının beklendiği gibi ve kasanızda daha fazla fana güç sağlamak istiyorsanız bir fan ayırıcı veya hub kullanmanız gerekecektir. Görüntü çıkışı için 1x DVI, 1x VGA ve 1x HDMI bağlantı noktalarına sahipsiniz, bu da herhangi bir monitöre bağlamanız gereken şeydir. Gigabyte H310M-A anakartla karşılaştırıldığında, biraz daha iyi seçenekler sunuyor ve bu nedenle birkaç dolar daha pahalı. Her ikisi de iyi olmalı, ancak hepsi bütçenize bağlı.

ASRock H310M-ITX/AC

ASRock H310M-ITX/AC

Sıradaki ASRock H310M-ITX / AC, listede belirtilen diğer kartlarda bulunmayan yerleşik Wifi özelliğine sahip bir ITX form faktörlü anakart. Mini ITX anakartın PCIx 1 yuvası olmadığından, genellikle kolay internet bağlantısı için yerleşik wifi ile donatılmıştır. Bu, bankayı kırmayacak herhangi bir kompakt oyun bilgisayarı için iyi bir seçenektir.

Bu anakart, ısıyı dağıtmak için küçük bir ısı emici ile kaplanmış 4 fazlı bir VRM’ye sahiptir. Bunun gibi düşük kaliteli bir ocakta genellikle gerekli değildir, ancak yaz aylarında sıcaklığı biraz düşük tutacaktır. 32 GB’a kadar RAM desteğine sahip 2 DIMM yuvası, 4 SATA bağlantı noktası, hızlı depolama için 1 M.2 yuvası ve tek bir PCI-Ex gibi yukarıda bahsedilen anakartlarda bulacağınız tüm özelliklerden oluşur. Kart grafiği için 16 yuva.

Soğutma için, her ikisi de aynı yerde olmak üzere 2 adet fan başlığı ile donatılmıştır. Buradaki sistem fanı başlığı, burada bir şasi fanı veya bir su pompası için kullanılabilir. Sıcak havalarda aşırı ısınmayı önlemek için kasanızda daha fazla fana güç sağlamak için bu anakartla bir fan hub’ı kullanırsanız daha iyi olur.

Arka panelde, ekran için HDMI, DVI ve bir DP bağlantı noktası olan 3 ekran çıkış bağlantı noktası bulacaksınız. Bu nedenle, belirtilen en az bir bağlantı noktasına sahip bir monitör satın aldığınızdan emin olun veya yalnızca bir VGA bağlantı noktasına sahip bir monitör satın almanız durumunda, ekranı almak için dönüştürmek için satın alın. Bu anakart, herhangi bir küçük form faktörlü yapı için mükemmel bir çözümdür.

Sonuç

H310 yonga seti, ucuz yapılar için üretilmiştir ve bu anakartlar, olanlara kıyasla çok fazla özelliğe sahip değildir. B360, H370 ve Z390 anakartlar. Bu anakartları çoğunlukla bütçe oyun yapılarımda kullanıyorum çünkü diğer parçalar için paradan tasarruf etmek için maliyeti etkin bir şekilde düşürmeye yardımcı oluyorlar.

Yukarıda belirtilen anakartlardan herhangi birini satın alırsanız, gitmeye hazırsınız, ancak bu listedeki son seçeneğe gelince, açıkçası sadece ATX form faktörlü bir anakart istiyorsanız satın almanızı öneririm. ve fan başlıkları veya RGB başlıkları gibi birkaç özellik daha, çünkü biraz daha fazla öderseniz B360 hattında daha iyi bir seçenek elde edebilirsiniz.

 

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım