En İyi Fransızca Öğrenme Uygulamaları – 2021

Fransızca öğrenmek için en iyi uygulamalar hangileri? Bu sorunun yanıtını arıyorsanız doğru bir karar vermiş ve Fransızca dilini akıllı telefonunuz üzerinden, çeşitli materyal ve kaynakları farklı metodlar ile sunan bir uygulama üzerinden öğrenmeye yönelmişsiniz demektir. Biz de bu yazıda sizin işinizi kolaylaştırmak ve en iyi Fransızca öğrenme uygulamalarını bir araya getirmek istedik. Şayet Fransızca öğrenmek ve bu işi herhangi bir kurs, okul veya özel eğitmen ile değil de bir Android veya iPhone uygulaması üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte Fransıca öğrenmek için en iyi uygulamalar.

En İyi Fransızca Öğrenme Uygulamaları

  • Duolingo
  • Le Monde
  • Learn French
  • TV5MONDE
  • Busuu
  • Memrise
  • Babbel

Duolingo

Abartmadan söyleyebiliriz ki, Duolingo uygulaması iPhone ve Android akıllı telefonlar için geliştirilmiş en iyi dil öğrenme uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulama, sunduğu teknik ve materyallerle size Fransızca okumayı, yazmayı ve konuşmayı öğretecek, bununla da kalmayacak, Fransızca dışında, Almanca, İngilizce ve Korece gibi daha pek çok dili öğrenmenizi sağlayacaktır.

Tasarımı ve işlevselliği ile öne çıkan bir uygulamadan bahsediyoruz. Duolingo’nun bir sistemi var. Bu sistem sayesinde eğlenceli oyunlarla çalışırken Fransızca öğrenebileceksiniz. Yani akıllı telefonunuzla oynarken ve eğlenirken dili öğreneceksiniz.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS

Le Monde

Fransa’nın en popüler gazetelerinden biri olan Le Monde, Android için çok eksiksiz bir Fransızca öğrenme uygulamasına sahiptir. Bu uygulama günlük dersler alabileceğiniz kişiselleştirilmiş içerikler sunan ve sürekli yeni konular öğreten harika bir uygulama. Le Monde uygulaması, dersi vermek için günde 15 dakikalık bir zaman kullanır. Bu, herhangi bir baskı olmadan Fransızca öğrenmek için fazlasıyla yeterli zamandır.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS

Learn French

Neredeyse tüm dil öğrenme uygulamalarının aksine, Learn French uygulamasında herhangi bir dildersi yoktur, ancak Fransızca ifadelerin doğrudan çevirisiyle çalışır. Hepsi, ilgili tüm kelimelerin bulunduğu bir alt menü gösteren kategorilerden oluşur. Uygulamanın en iyi yanı, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışabilmesidir. Şayet Fransızca öğrenmek için iyi bir uygulama arıyorsanız, değerlendirmeniz gereken uygulamalardan bir tanesi de Learn French uygulamasıdır.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS

TV5MONDE

TV5MONDE isimli Fransızca televizyon kanalı, bu ilginç uygulamayı birden fazla seviyede Fransızca öğretmek için tasarladı. En gelişmişlerinden biri olan B2 seviyesine kadar temel derslerle kendinize meydan okuyun. Bu da yetmezmiş gibi, farklı konularda açıklayıcı videolar ve onları anlamaya yardımcı olacak materyallere sahip olun.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS

Busuu

Busuu, Fransızca dahil pek çok dili kolay bir şekilde öğrenmek için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulamada, çeşitli seviyeler için alıştırmalar ve etkileşim kurabileceğiniz bir kullanıcı topluluğu mevcuttur. Fransızca’ya ek olarak, akıllı telefonunuzdan çalışmanız için geniş bir dil yelpazesi de sunar. Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilseniz, tüm özelliklerine erişmek için premium sürüm için ödeme yapmanız gerekir. Ancak, Busuu ile Fransızca öğrenmeye başlamak için bir kuruş ödemenize gerek yok.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS

Memrise

Pratik dersleri sayesinde Memrise ile farkında olmadan Fransızca öğrenebilirsiniz. Uygulamada 1000 kelime ve kelime öbeği, 50 gerçek ders, dinleme, okuma, yazma ve konuşma pratikleri mevcuttur.

Fransızcayı eğlenceli ve kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, en iyi Fransızca öğrenme uygulamaları arasında yer alan bu uygulamayı kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS

Babbel

Babbel, milyonlarca kullanıcısı bulunan ve Fransız kültürüyle ilgili içerikler aracılığıyla Fransızca öğrenme sürecini hızlandıran harika bir uygulamadır. Uygulama 300 cümle, gramer üzerine basit ve anlaşılır açıklamalar, geniş bir kelime hazinesi ile birlikte gelir ve internet erişimi olmadan kullanılabilir.

İndirmek İçin Tıklayın: Google Play | iOS