UygulamalarEn İyi

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları [Android] – 2021

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları [Android] - 2021

Android’deki en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları neler? Sizler için Android işletim sistemli telefonunuza indirebileceğiniz en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarını bir araya getirdik. İşte İngilizce öğrenmek isteyenlerin muhakkak indirmesi gereken uygulamalar.

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar [Android]

İngilizce öğrenmek bugün hem profesyonel hem de kişisel yaşam için gerçekten gerekli bir şey. Shakespeare’in diline hakim olmak, birçok durumda bir işe hak kazanmaya, birçok şirkette bir gerekliliğe ve diğer insanlarla iletişim kurabilmeye veya Türkçe’ye çevrilmemiş bazı metinleri anlamaya yardımcı olur.

Bir dili öğrenmek ve pratik yapmak çok zaman alır ve bazen yoğun programımız içerisinde buna zaman ayırmak oldukça zordur. Ancak, cep telefonları sayesinde her yerde ve her zaman bir dil öğrenebiliriz. Nitekim cep telefonları için geliştirilmiş İngilizce öğrenmek için çok sayıda uygulama mevcut. Yalnızca İngilizce değil, aynı zamanda kelime dağarcığını genişletmeye, dilbilgisi pratiği yapmaya veya telaffuzu geliştirmeye hizmet eden Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca veya Korece gibi diğer diller için de pek çok uygulama var. Peki hangileri en iyi. Bu yazıda İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamaları bir araya getirdik. İşte onlardan bazıları:

Bu uygulamalarla cep telefonunuzla İngilizce öğrenin

  • Duolingo
  • Cake
  • TinyCards
  • Babbel
  • Busuu
  • Voksi
  • Elsa
  • Memrise

İngilizceyi etkili, basit ve eğlenceli bir şekilde öğrenmek ve bunun için yalnızca cep telefonunuzu veya tabletinizi kullanmak istiyorsanız bu uygulamaları deneyebilirsiniz. Gelin şimdi onlara bir de yakından bakalım.

Duolingo

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları [Android] - 2021

Duolingo muhtemelen Google Play’de en çok oy indirilen ve en çok bilinen İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Kullanıcılar tarafından yüksek puanlarla derecelendirilen bu uygulama, dersleri, kelime dağarcığını okuma, dinleme ve dilbilgisi ile birleştiren basit ve eğlenceli bir uygulama. İçerisinde yer alan mini oyunlar veya anketler sayesinde yerinizden kalkmadan İngilizce öğrenebilir ve ustalaşabilirsiniz. Ayrıca birçok dilin yanı sıra Almanca, Fransızca, Rusça veya benzeri farklı diller de öğrenebilirsiniz.

Cake

Yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi Cake kısa videolara dayanen bir İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Bu uygulama konuşma becerilerimizi geliştirmek için oldukça idealdir. İngilizce’de günlük olarak kullanılabilecek ifadelere yoğunlaşır. Google Play’de oldukça iyi bir puan alan Cake, telaffuz geliştirmek için harika bir uygulamadır. Cake, tüm bu sebeplerden ötürü en iyi İngilizce öğrenme uygulaması olarak gösterilmektedir.

TinyCards

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları [Android] - 2021

TinyCards, bir oyun oynama ve aynı zamanda bir öğrenme uygulamasıdır. Duolingo’nun kendisi tarafından geliştirilen ve bir aralıklı tekrarlama sistemi ve diğer akıllı teknikler sayesinde kullanıcıların yeni terimleri hatırlamasına yardımcı olan bu öğrenme aracı gerçekten harikadır. Bilgi kartlarına dayanan uygulama sadece dil öğrenmeye hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda diğer birçok konu arasında kelime hazinesi, kimyasal elementler, dünya başkentleri, tarih veya anatomiyi ezberlemeye yardımcı olur.

Babbel

Babbel, İngilizce seviyemizi öğrenmek ve geliştirmek için iyi bir uygulamadır. Duolingo’ya benzer bir yöntemi var. Dersler yaklaşık 10-15 dakika sürer. Günlük hayatın içinden diyaloglara odaklanır böylece kullanıcı çok çeşitli kelime hazinesi kazandırır ve günlük sohbetlere çok kolay bir şekilde formüle edilebilir. Uygulamayı indirmek ücretsizdir, ancak tüm içeriğe erişmek için ayda belirli bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir.

Busuu

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları [Android] - 2021

Android kullanıcılarının eskiden beri aşina olduğu ve bugüne kadar en çok indirilen İngilizce öğrenme uygulamalarından bir tanesi olan Busuu, telaffuzu geliştirecek, kelime bilgisini artıracak, dil bilgisi öğretecek ve pratiğe katkı sunacak çok çeşitli egzersizlerle öğrenmeyi destekler. Şu anda 80 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulama, resmi sertifikaların alınmasına izin veriyor ve diğer anadili konuşanlar ile etkileşim, kurmanıza izin veriyor. Uygulama ile çalışmaya başlamak ücretsizdir, ancak bazı şeylerin kilidini açmak için aylık belli bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Yaratıcılarına göre Busuu, sadece 10 dakikalık alıştırmalarla İngilizce öğrenmemize yardımcı olabilir.

Voxy

Voxy, özel olarak hazırlanmış ve kullanıcı merkezli tasarlanmış bir İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Bu uygulama rekor sürede konuşmada telaffuz veya akıcılığı geliştirmek için yerli öğretmenler ve dersler ile çevrimiçi yardım sunar. Bununla da kalmaz, kullanıcıların sertifika almasını sağlar.

Platformun arkasındaki şirket şunu belirtiyor: Alakasız ifadeler öğretmek yerine, gerçekten yardımcı olacak günlük olarak güncellenen İngilizce içerik sağlanır. Bunlar, insanların günlük yaşamlarındaki ilgili bağlamlara dayalıdır.

Elsa

Elsa, orta düzeyde İngilizcesi olan ancak dil becerilerini geliştirmek isteyenlere yönelik bir uygulama. Elsa size yardımcı olacak bir kişisel antrenör gibidir. 2.000’den fazla İngilizce kelime ve ifadeden oluşan bir veritabanı sayesinde telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olur.

Doğru telaffuzu elde edene kadar kelimeleri tekrarlamanızı ister.  Uygulamanın sunduğu farklı ipuçları ve püf noktaları sayesinde, ilerlemeler katedilir. Uygulama 7 gün boyunca ücretsizdir, daha sonra aylık belli bir miktar ücret ödemeniz gerekir.

Memrise

Hiç şüphesiz İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında bulunan Memrise, kullanıcılarına çok farklı şekillerde İngilizce öğrenme imkanı sunar. Bunlar arasında çeşitli oyunlar, sohbet robotları 30.000’den fazla video ve daha pek çok materyal bulunmaktadır. Öğrenme ilerledikçe, puanlar elde edilir ve diğer kullanıcılarla rekabet edilir.

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var: bu uygulama, Google I/O’da 2017’nin en iyi uygulaması ödülüne layık görüldü, ve bugün harika tasarımı ve kullanım kolaylığı nedeniyle diğer şeylerin yanı sıra Google Play “Editörün Seçimi” mührüne sahiptir.

Görüldüğü gibi İngilizce –veya başka bir dil– öğrenmek için çok sayıda uygulama var. Bunları kullanarak İngilizcenizi ilerletebilir ve kendinizi farklı yönlerden geliştirebilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaUygulamalar