En iyi İspanyol Gerilim Filmleri 2021

İspanya sineması son dönemlerde çekilen film ve dizilerle oldukça ön plana çıktı. Pek çok kişi özellikle Netflix sayesinde keşfettiği bu yapılarla birlikte İspanyol sinemasına yöneldi. Evet İspanyol sineması bildiğimiz film ve dizilerden çok daha fazlası. Bu ülkedeki yapımcılar tarafından çekilmiş çok sayıda izlenmeye değer şaheser film ve dizi bulunuyor.

Bizler bu yazıda, İspanyol filmlerine ilgi duyan kişiler için en iyi İspanyol gerilim filmlerini bir araya getirdik. Şayet bu günlerde izleyecek iyi bir İspanyol filmi arıyorsanız, korku, gerilim türünde filmlere ilgili iseniz, bu yazımıza mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. İşte en iyi İspanyol gerilim filmleri.

En iyi İspanyol Gerilim Filmleri

Filmde José Coronado, oğlunun başına gelenler hakkında gerçeği arayan ve onu ölümün eşiğine getiren ölümcül bir dayak yiyen bir adamı canlandırıyor. Bir intikam filmi olan bu yapıtta gerilim ve heyecan hiç düşmüyor ve bizi aynı surumda olsak nasıl bir yol izlerdik gibi fikirlere itiyor. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz bu film, en iyi İspanyol filmleri arasında yer alıyor.

Görünmez muhafız olarak çevirebileceğimiz bu film, sunduğu ortam nedeniyle İskandinav kurgularına oldukça benziyor. Filmde mitolojik özü olan bir orman, bir seri katil, bir aile bulunuyor. Navarra’daki Baztan Nehri kıyısında genç bir kızın öldürülmesinin ardındaki kadın dedektif, bize oldukça büyük bir gerilim yaşatıyor.

Birkaç gün önce Netflix’te gösterime giren bu film en iyi İspanyol gerilim filmleri arasında yer alıyor. Başrol oyuncumuz, işini yeni kaybetmiş ve ailesiyle birlikte çok pahalı bir daireden bir tür gecekonduya taşınmak zorunda kalan bir adamı oynuyor. Eski ev sahibinin hayatını perişan etmeye başlaması ve sosyal statüsü kaybı onu aşırı derecede takıntılı hale getiriyor.

Luis Tosar, bir banka yöneticisidir ve bir gün araba kullanırken garip bir telefon alır: Bir kişi ona koltuğunun altında bir bomba olduğunu söyler ve para ister. Gerilimin film boyunca devam ettiği bu film, sizlere oldukça iyi bir seyir zevki sunacaktır.

Filmde kendisine göre sayılarla bağlantılı ortak bir şeyleri olan bir dizi cinayeti saplantı haline getiren Jon isimli bir karaktere şahit oluyoruz. Olay 2008’de gerçekleşiyor ve Jon yaptığı araştırmaya göre 2018’de on yıl sonra bir çocuğun öleceğini tahmin ediyor. Kimsenin inanmadığı bu karakterin daha sonra haklı olduğu kanıtlanıyor. Bu mükemmel gerilim filmini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Yönetmenliğini yetenekli Mar Tarragona’nın yaptığı Netflix üzerinden de izleyebileceğiniz 2016 yapımı bu filmde, oğlu okuldan sonra ortadan kaybolan bir annenin adaleti kendi eliyle yerine getirme kararını izliyoruz. Filmde mahkeme, adam kaçırdığı iddia edilen kişinin delil yetersizliğinden hapse atılamayacağına karar verir ve bu karar çocuğun annesini harekete geçirir.

Elite dizisinin yıldızı Ester Exposito, bu filmin ana karakteri olarak karşımıza çıkıyor. Filmde ana karakterimizin arkadaşı eziliyor ve ona bir erkek yardım ediyor. Fakat bu erkek, bazı gizemler ile karşımıza çıkıyor. En iyi İspanyol gerilim filmleri arasında yer alan Cuando los ángeles duermen, Netflix üzerinden de izlenilebiliyor.

En iyi İspanyol gerilim filmleri arasından sizler için seçtiğimiz yapımlar bunlar. Şayet bu listeye dahil edilmesini istediğiniz bir film veya dizi öneriniz varsa, yorumlar üzerinden bizlerle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.