En iyi Korece Öğrenme Uygulamaları 2021

Korece öğrenmek için uygulamlar, siteler, kitaplar, videolar ve daha pek çok araç ve materyal kullanabilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz bu işi bir akıllı telefon uygulaması aracılığı ile gerçekleştirmenizdir. Zira dil öğrenmek ciddiyet gerektiren ve aynı zamanda farklı şekillerde çalışmayı gerektiren bir işlemdir. Zira bir dili öğrenirken onu okumak yetmez, dinlemeli, görmeli ve dahası yazmalısınız. Dil öğrenme uygulamaları da bunun için geliştirilmiş ve tüm bunları yapabilmenize olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Sonuç olarak ifade etmek gerekirse uygulamalar Korece öğrenmeye başlamak için idealdir. Aynı zamanda bunun en hızlı ve en iyi yoludur.

Bu yazıda sizler için Korece öğrenmek için geliştirilmiş en iyi uygulamaları bir araya getirdik. Aşağıda sıraladığımız Korece uygulamalarının tamamı ücretsizdir. Fakat ücretli bir şekilde sunulan özellikler de mevcuttur. İşte Korece nasıl öğrenilir sorusunun yanıtını arayanlar için, en iyi Korece öğrenme uygulamaları.

Korece öğrenmek için en iyi 8 uygulama

  • Eggbun
  • K-Kelime
  • Kolay Korece Öğrenme
  • Kore Mektubu – Hangul Kore Alfabesini Öğrenin
  • Sejong Korece Dilbilgisi
  • NAVER Korean Dictionary
  • Papago
  • Korece Öğrenin – Yeni Başlayanlar

Eggbun: Learn Korean Fun

Eggbun, Korece öğrenmek için bu dilde sohbet etmenize yardımcı olacak ilginç bir uygulamadır. Başlangıç ​​seviyesinden ileri düzeye kadar pek çok kişi ile Kore dilini konuşabilirsiniz.

Hiç şüphesiz, İngilizce veya herhangi bir dili öğrenmenin en iyi yolu, onu sürekli konuşmak, pratik yapmaktır. Eggbun sayesinde, Kore alfabesi ile gerçek hayattaki günlük konuşmalara kadar pek çok şeyi öğreneceksiniz.

Google Play İndirme Linki

K-Kelime: Korece temel kelimeleri öğrenin

K-word, Android telefonunuzla Korece öğrenmek için geliştirilmiş ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde yaklaşık 50.000 kelimenin nasıl telaffuz edildiğini, nasıl yazıldığını öğrenin. Ayrıca doğru telaffuzunu dinleyebilecek ve dikkatinizi çekenleri arayabileceksiniz.

Bu da yetmezmiş gibi, uygulama size aranan kelimeleri otomatik olarak kaydedecek böylece onlara daha hızlı bir şekilde erişebileceksiniz Ayrıca K-Kelime’nin sunduğu en ilginç özelliklerden biri de kilit ekranında Korece çalışabilme özelliğidir. Deneyin ve en kısa sürede bu dili öğrenmeye başlayın!

Google Play İndirme Linki

Kolay Korece Öğrenme

Kolay Korece Öğrenme, Kore seyahatinizi başarılı bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak bir uygulama. Korece öğrenmiyorsanız, ancak hayatta kalmak için bu dilin temellerini öğrenmek istiyorsanız, o zaman bu sizin için mükemmel bir uygulamadır.

Bu araç size insanlarla iletişim kurmak için ihtiyaç duyduğunuz cümleleri, soruları ve kelimeleri öğretir. Ayrıca, belirli kelimelerin doğru telaffuz edilme şeklini keşfetmenize yardımcı olacak sesleri de çalabilirsiniz. Bu yeterli değilmiş gibi, uygulama bilginizi eğlenceli bir sınavla test edebilir ve eğlenirken Korece öğrenebilirsiniz. Sonuç olarak Kolay Korece Öğrenme isimli bu uygulamanın en iyi Korece öğrenme uygulamaları arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Google Play İndirme Linki

Kore Mektubu – Hangul Kore Alfabesini Öğrenin

Korece öğrenmeye mi başladın? Bu yardımcı uygulama sayesinde Kore alfabesini görsel ve sözlü olarak öğrenebilirsin. Latin alfabesinden çok daha farklı olan Hangul alfabesini zorluk yaşamadan pratik bir şekilde görebilirsin.

Uygulama 24 temel ünsüz ve ünlü, tüm yapıları ile 140 hece, 164 karakter çevriyazıları ve ses kayıtları ile telaffuzları içerir. Sonuç olarak bu uygulama Kore alfabesini cep telefonunuz üzerinden rahatlıkla öğrenebilmeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Google Play İndirme Linki

Sejong Korece Dilbilgisi

Sejong Korean Grammar, Sejong Enstitüsü tarafından oluşturulmuş ücretsiz bir uygulamadır. Size grameri eğlenceli bir şekilde öğretir. Tabii ki, onu kullanmak için Hangul bilgisine sahip olmanız gerekir çünkü başlangıçtan itibaren size günlük durumlarda gerekli olan kelime dağarcığını ve Korece dilbilgisini öğretir.

Bu uygulama, anlamını gösteren diyaloglar aracılığıyla bir öğretim yöntemi kullanır. Ayrıca, egzersizler ve oyunlar içerir. Şüphesiz, bu dili biraz bilenler için çok faydalı bir uygulamadır. Eğlenirken Korecenizi geliştirmenize yardımcı olur.

Google Play İndirme Linki

NAVER Korean Dictionary

Bir dil öğrenmek istediğinizde bir sözlüğün her zaman gerekli olacağı hiç kimse için bir sır değil. Naver hem web hem de mobil uygulama olarak kullanabileceğiniz harika bir Korece sözlük uygulamasıdır.  Uygulamayı bir çok dilde kullanabilirsiniz. İçinde aradığınız Korece kelimeler ile kelime öbekleri örnekleri yer almaktadır.

NAVER içerisinde 6.57 milyon kelime ve 2.84 milyon örnek bulunmaktadır. Korecede ustalaşmana yardımcı olacak birçok dil bilgisi ipucu içeren bir uygulamadan bahsediyoruz. Ayrıca, kaynak kelimeleri, türevleri ve ilgili örnekleri incelemenizi sağlar.

Google Play İndirme Linki

Papago

Papago, Korece öğrenmek için cep telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi uygulamalardan bir tanesidir. NAVER şirketi (NAVER Korean Dictionary’nin yaratıcıları ile aynı) tarafından geliştirilen tamamen Korece bir uygulamadan bahsediyoruz.

Papago, bir konuşmayı sizin için anında çevirebilir. Eğer yanınızda güçlü bir çevirmen istiyorsanız, bu uygulamayı kesinlikle indirebilirsiniz.

Google Play İndirme Linki

Korece Öğren

Korece Öğren, Korece öğrenmeye yeni başlayanlar tarafından kullanılabilecek en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama çeşitli şekillerde Korece öğrenmenize yardımcı olacaktır. Uygulama içerisinde kelimeler, cümleler ve dahası pek çok test ve quizler mevcuttur. Oldukça büyük bir kaynak olan bu uygulama, sunduğu özelliklerle bu dili öğrenen pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Google Play İndirme Linki

En iyi Korece öğrenme uygulamaları bunlardır. Şayet siz de Korece öğrenmek için uygulama arıyorsanız, muhakkak yukarıdaki uygulamalara bir göz atın.