En iyi yürüyüş uygulamaları [Android] – 2021

 Evde spor yapmak için geliştirilen uygulamalar sayesinde artık kalori yakmak için spor salonuna gitmeye gerek yok. Android’de ücret ödemeden forma girebileceğiniz sayısız spor ve yürüyüş uygulaması var. Bu uygulamlar sayesinde, yürüyüşünüzü hesaplayabilir, yaktığınız kalorileri görebilir ve bunları her gün için ayrı ayrı kayda alabilirsiniz. Aynı şekilde gerçekleştirdiğiniz günlük egzersizleri de not alabilir böylece çok daha düzenli bir kalori yakma ve spor deneyimi yaşayabilirsiniz. Bizler bu yazıda sizler için Android’deki en iyi yürüyüş uygulamalarını bir araya getirdik. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz en iyi 5 yürüyüş ve spor uygulaması.

Android’de yürümek ve yürüyüşe çıkmak için en iyi uygulamalar

İstediğin şey indirmekse yürüyüş için en iyi uygulama düz git Google’a uygun. Sadeliği takdire şayandır ve tamamen ücretsizdir. Değilse, listenin geri kalanına bir göz atın çünkü kesinlikle yaşam tarzınıza uyan birini bulacaksınız:

  • Adımsayar – Adım Sayacı, Kalori Sayacı
  • Google Fit
  • Sportractive
  • RunKeeper
  • Walking App

Adım Sayar – Ücretsiz Pedometre ve Kalori Sayacı

Adım Sayar isimli bu uygulama, Android telefonlara indirilebilecek en iyi adım sayar uygulamalarından bir tanesidir. Uygulama, adından da anlaşılabileceği üzere adımlarınızı oldukça mükemmel bir şekilde sayar. Katettiğiniz kilometreyi size gösterir ve yaktığınız kalorinin hesabını tutar. Bununla da kalmaz, bunu her gün sizler için tekrar eder.

Böylelikle, her gün attığınız adım sayını öğrenebilir ve kalorilerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Adım Sayar uygulamasının sunduğu özellikler bunlarla da sınırlı değildir. Uygulama sizler için farklı egzersizler de sunar. Bunları gerçekleştirerek yağ yakımınıza ve daha iyi bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur.

Adım Sayar uygulamasının pek çok özelliği, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Dilerseniz ücretli bir abonelik alarak daha fazla sayıda özelliğe de erişim sağlayabilirsiniz. Adım Sayar uygulamasını indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Google Play İndirme Linki 

Google Fit

Karanlık modu da bulunan Google Fit uygulaması, hem akıllı telefon hem de akıllı saat üzerinden antreman ve sportif faaliyetlerinizi takipe edebileceğiniz en iyi spor uygulamalarından bir tanesi.

Uygulama, bu cihazların sensörlerini kullanarak hızınızı, temponuzu, adımlarınızı, rotanızı, harcanan zamanı vb. kaydeder. Tüm bu işlemleri internete bağlı olmadan yürütür.

Google Fit ile yürüyüşlerinizin ilerlemesini analiz edebilir ve her gün ulaşmak için hedefler belirleyebilirsiniz. Böylece, sağlığınızı iyileştirmek için Google ile Dünya Sağlık Örgütü arasında oluşturulan program dahilinde Kardiyo Puanları elde edebilirsiniz. Unutmayın,  günde sadece 30 dakika yürümek kardiyovasküler hastalık riskini azaltabilir. Yürüyün daha iyi uyuyun ve genel zihinsel sağlığınızı artırın.

Hepsinden de önemlisi Google Fit tarafından sunulan özelliklerin hepsi ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Şayet harika bir yürüyüş uygulaması arıyorsanız mutlaka Google Fit’i değerlendirmelisiniz.

Google Play İndirme Linki 

Sportractive

Sportsactive, yürüyüşe çıkmayı seviyorsanız denemeniz gereken bir başka iyi uygulamadır. Yürüyüşlerinizin her birini takip edin, analiz edin ve tüm hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olun.

Egzersiz yaparken ilginizi çeken yönleri göstermek için uygulamanın arayüzünü kolayca özelleştirebilirsiniz: mesafe, mesafe, kalori, zaman, hız, tempo …

Bu spor uygulaması aynı zamanda egzersizler sırasında size rehberlik eden sesli uyarılar veya haritada renkli işaretlerle antrenmandaki farklı hızları işaret eden başka ilginç işlevlere de sahiptir.

Öte yandan, vücut ölçülerinizi yazın ve takip edin, çünkü her gün yürüyüşe çıkmaya devam ettikçe muhtemelen değişeceklerdir. Bu mükemmel koşu ve yürüyüş uygulamasını indirmek için aşağıdaki linki kullanın.

Google Play İndirme Linki 

RunKeeper

Milyonlarca kullanıcı, en popüler spor uygulamalarından biri olan RunKeeper topluluğuna zaten üye.

Bu uygulama, koşmaya ek olarak, yürüyüşe çıkmak için de yararlıdır, çünkü size kat edilen mesafe, yürüdüğünüz süre veya sürdürdüğünüz tempo ile ilgili verileri de gösterir.

RunKeeper’ın sosyal özellikleri sayesinde profilinizde tüm antrenmanlarınızı, başarılarınızı ve planlarınızı yayınlayabilir ve bunları Facebook veya Instagram gibi ağlarda paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden, diğer kullanıcıların da görebileceği şekilde fakrlı paylaşımlar da yapabilirsiniz.

Google Play İndirme Linki 

Walking App

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yürüyüş uygulaması profesyonel egzersiz planları ile yürüyüş yaparken kilo vermenize yardımcı olur.

Zorluk seviyeleri, kullanıcıların farklı fitness durumlarına uyum sağlamak için 3’tür. Uygulama size her hafta 3 ila 7 gün yürümeniz gereken 3 aylık bir eğitim planı sunuyor.

Azar azar, yoğunluk artacaktır, ancak her antrenmanda size yardımcı olacak bir sesli rehberin yardımına her zaman sahip olacaksınız. Uygulama tarafından önerilen planı takip etmenin yanı sıra günlük kalori, mesafe, süre ve hızınızı da takip edebilirsiniz. Bu uygulamanın müzik çalma işlevini de vurgulamak gerek ki bu yürüyüşleri canlandırmaya yardımcı olacaktır.

Google Play İndirme Linki