Nasıl Yapılır

Facebook Anılara Nasıl Bakılır? Anılar Açılmıyor Problemi ve Çözümü

2018’de yeniden şekillendirilen Facebook Memories yani Facebook Anılar özelliği, Facebook deneyiminin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Aylık 2,5 milyarı aşan aktif kullanıcı tabanıyla Facebook rekorları kırmaya devam ediyor. Ve geriye dönüp bakıldığında, Facebook’un küçük bir parçası olan Anılar, kullanıcılara her gün geri dönecekleri bir şey veriyor.

Facebook Anılar genellikle güvenilir bir özelliktir. Ancak, her şey gibi bu da, hatalara ve tutarsızlıklara karşı bağışık değildir. Bugün, Facebook’taki Anılar sorunlarına bir göz atacağız – size onları nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Facebook Anılar’a nasıl bakılır?

Web

İlk olarak Facebook.com sitesiniz ziyaret edin. Ardından kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın. Şimdi, ekranınızın sol tarafında ‘Anılar’ üzerine dokunun. Bu kadar.

Söz konusu günde geçmiş Facebook etkinliklerinizi – gönderiler, yaşam dönüm noktaları, kutladığınız etkinlikler ve daha fazlası – görebilmelisiniz.

Android ve iPhone

Android’de Facebook uygulamasını başlatın ve giriş yapın. Şimdi ekranın sağ üst köşesindeki hamburger menüsüne dokunun.

Ardından, ‘Anılar’a dokunun. Geçmiş Facebook etkinlikleriniz ve kilometre taşlarınız ekranda görünmelidir.

Anılarınızı bulamıyorsanız ne yapmalısınız?

Belirli bir günün değerli anılarını bulamıyor musunuz? İşte denenecek çözümler.

Gizleme listenizi kontrol edin

Facebook, tüm tarihlerin veya anıların değersiz olduğunu anlıyor, bu nedenle kullanıcılara belirli tarihleri ​​veya arkadaşları gizleme seçeneği sunuyor. Bu nedenle, yanlışlıkla birkaç randevuyu gizlediyseniz veya birkaç arkadaşınızı terk ettiyseniz, o gün / o kişiyle ilgili herhangi bir giriş görmezsiniz.

Kimseyi dışlamadığınızdan emin olmak için önce cep telefonunuzda Facebook uygulamasını başlatın, ekranın sağ üst köşesindeki hamburger menüsüne dokunun ve ‘Anılar’a gidin.

Şimdi, sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun.

‘Anıları gizle’ başlığının altında, gizlediğiniz kişileri ve tarihleri ​​bulacaksınız.

Listeyi temizleyin ve tekrar deneyin.

Telefonunuzu yeniden başlatın

Küçük bir sorun için Anılar’ı göremiyorsanız, cihazınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Yeniden başlattıktan sonra Facebook uygulamasına tekrar giriş yapın ve düzeltilip düzeltilmediğine bakın.

Facebook’un düzeltmesini bekleyin

Bu kadar hassas bir sorun kitlesel olarak bildirildiğinde, Facebook bunu düzeltmek için nadiren başarılarına güvenir. Bu nedenle, fikirleriniz tükendiyse, muhtemelen Facebook tarafından bir düzeltme beklemek en iyisidir.

Önbelleği temizle

Bir dosyanın önbelleğini temizlemek, bir Android cihazda oldukça basittir. Uygulama kitaplığını açın ve sıfırlamak istediğiniz uygulamayı basılı tutun. Sağ üst köşedeki ‘Bilgi’ düğmesine dokunun.

Şimdi, ‘Depolama’ üzerine dokunun.

‘Önbelleği temizle’ üzerine dokunun ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Aksi takdirde, bu ekrana geri dönün ve uygulamayı sıfırlamak için ‘Verileri temizle’ seçeneğine dokunun.

Not: Kılavuz bir Samsung akıllı telefona dayanmaktadır. Diğer cihazlarda çok az değişebilir.

Kaldır ve yeniden yükle

Çözümlerin hiçbiri hile yapmıyor mu? Facebook uygulamasını kaldırabilir ve Google Play Store veya Apple App Store’dan yeniden yükleyebilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.