Nasıl Yapılır

Facebook Canlı Yayında Yorumlar Nasıl Kapatılır

Facebook Live, içerik oluşturucuların ve işletmelerin daha geniş bir kitleye ulaşması veya herkesin evlerinin rahatlığında arkadaşlarıyla iletişim kurması için harika bir yoldur. Ancak yorumların etkinleştirilmesi her zaman tavsiye edilmeyebilir.

Bir Sayfada, profilinizde, bir grupta veya bir etkinlikte canlı yayın yapıyor olmanızdan bağımsız olarak, her zaman uygunsuz yorumlar göndererek izleyicilerin dikkatini canlı akışınızdan uzaklaştırabilecek sahtekar kullanıcılar vardır.

Öyleyse, Facebook canlı akışını sonsuza kadar izlerken yorumları nasıl gizleyeceğinizi merak ediyorsanız, bilmeniz gereken her şey burada.

Doğrudan akıllı telefonunuzdan canlı yayın yapacaksanız, yorumları kapatmak sadece bir kaydırma hareketidir. Canlı ekranda, yorumların araç çubuğunun hemen üzerinde göründüğünü göreceksiniz (aşağıda verildiği gibi).

Sağdan sola kaydırmanız yeterlidir, yorumlar devre dışı bırakılır.

Bu, profilinizden, sayfanızdan, grubunuzdan veya etkinliğinizden gelen tüm canlı akışlar için geçerlidir.

Birçok içerik oluşturucu, PC’lerinden Facebook’ta canlı yayına geçmeyi uygun buluyor. Ancak masaüstü sitesinde yorumları kısıtlamak burada biraz farklıdır. Facebook’un masaüstü sitesindeki yorumları şu şekilde kapatabilirsiniz:

Canlı Video akışı ayarlamak için “Gönderi Oluştur” bölümündeki düğmesine basın.

Akış kurulumu sekmesinin altında olduğunuzdan emin olun. ekranın altındaki “Ayarlar” altında Yotumlar seçeneğini bulun ve detayları görmek için üzerine tıklayın.

Profilinizden canlı yayın yapıyorsanız, bu “Yorumlar” seçeneğinin kullanılamayacağını unutmayın. Yalnızca sayfalar, gruplar ve etkinlikler için kullanılabilir.

Burada, yorumları nasıl kısıtlamak istediğinizi seçin ve yorum kısıtlama seçeneklerini açın. Yorumları tamamen kapatma seçeneği olmasa da, mevcut tüm seçenekleri açarsanız temelde aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

Bir izleyici olarak, Facebook’un masaüstü sitesinde bir canlı yayın izliyorsanız, yorumları devre dışı bırakmak (veya gizlemek) çocuk oyuncağıdır. Bunu yapmak için videonun üzerine gelin ve “Yorumları ve tepkileri gizle” düğmesini tıklayın.

Yorumlar böylece kapatılacak, böylece canlı akışın kendisine konsantre olabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.