Far Cry 7 ne zaman çıkacak, ne gibi yenilikler ile birlikte gelecek?

Far Cry, yayıncı Ubisoft’un sahip olduğu en büyük oyunlardan biridir. Her ne kadar Far Cry 6 Henüz mağaza raflarına bile ulaşmamış olsa da, sonuçta bir devam serisi olduğu kesin, Far Cry 7, kesinlikle zamanı gelince ortaya çıkacaktır. Güvenilir bir içeriden edinilen bazı yeni bilgilere dayanarak böyle bir oyunun kamuya duyurulması yıllar alacak. Fakat serisinin bir sonraki bölümü doğada oldukça farklı olabilir.

Son zamanlarda yayınlanan bir podcast bölümünde önemli video oyunu muhabiri Jason Schreier, Far Cry serisi hakkında kısaca konuştu. Schreier, Ubisoft’un gelecekte bir şeyleri nereye götürmek isteyebileceği hakkında bazı kısa mırıltılar duyduğunu belirtti ve serideki bir sonraki oyunun çok daha benzersiz olabileceğini kaydetti. “Duyduğum kadarıyla, eğer doğru hatırlıyorsam, Far Cry için radikal olarak farklı bir yöne gitmeyi hedefliyorlar.” dedi Schreier. Schreier bunun nasıl görünebileceği hakkında ek bir bilgi verilmedi, ancak bize Ubisoft’un serinin biraz tazelenebileceğine inandığını söylüyor.

Zamanın bu noktasında, Far Cry, Ubisoft için çok önemli bir proje. Bu nedenle, Ubisoft’un gelecekte daha büyük değişiklikler yapmayı düşüneceğini duymak aslında oldukça mantıklı olacaktır.

Hali hazırda elimizde bulunan Far Cry 6 ise 7 Ekim’de yani sadece birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC dahil olmak üzere bir dizi farklı platforma gelecek.