Oyun

Final Fantasy XIV: Endwalker Çıkış Tarihi Ertelendi

Resmi bir lansman fragmanı yayınlayan Square Enix, oyunun çıkış tarihini erteledi. Final Fantasy XIV: Endwalker oyunun tüm platformlara, yani PC, PS4 ve PS5’e 23 Kasım’da gelmesi planlanıyordu. Fakat şimdi 7 Aralık’ta geleceği  ve erken erişimin ise bundan dört gün önce 3 Aralık’ta yayınlanacağı açıklandı. Başka bir deyişle, oyun tam olarak iki hafta ertelendi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve oyunun ertelenmesinin kendi hatası olduğunu belirten Yapımcı ve Yönetmen Naoki Yoshida, içeriğin kalitesini iyileştirme arzusu içerisinde olduklarını söyledi.

“Bunu lansmana bu kadar yakın paylaştığım için çok üzgünüm, ancak piyasaya sürülmesini ertelemeye karar verdim. “Orijinal çıkış tarihi 23 Kasım 2021 Salı olarak planlanmıştı, ancak çıkışı iki hafta ertelemeye karar verdim. Bu nedenle, genişleme paketi 7 Aralık 2021 Salı günü piyasaya sürülecek. Ertelemenin birkaç nedeni var, ancak projenin başı olarak oyunun tüm yönlerini denetleyen ben olduğum için sorumluluk yalnızca üzerimde. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncularımıza, oyunun yayınlanmasını dört gözle bekleyen Işık Savaşçılarımıza en içten özürlerimi iletmeme izin verin. Gerçekten üzgünüm.”

Belirtildiği gibi, açıklama bundan çok daha uzun ve oyunun neden ertelendiği konusunda daha fazla ayrıntıya giriyor. Belirtildiği gibi, oldukça standart şeyler, ancak daha fazlasını okumakla ilgileniyorsanız, oyunun sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Final Fantasy XIV: Endwalker, 7 Aralık’ta PC, PS4 ve PS5 aracılığıyla dünya çapında piyasaya sürülecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun