Donanım

GALAX GeForce RTX 3080 Ti HOF OC LAB Edition Grafik Kartı, LN2 Soğutma ile 2.8 GHz Hız Aşırtma Gerçekleştiriyor

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti grafik kartı bir süredir piyasada ama hız aşırtmacılar HOF OC LAB Edition gibi daha premium modelleri daha yeni yakalamaya başladılar. Bu premium ve sınırlı sürüm çeşidi, LN2 soğutmada 2,8 GHz’e kadar çıkartılabildi, ki bu bir RTX 3080 Ti grafik kartında şimdiye kadar elde edilen en yüksek frekanstır.

GALAX GeForce RTX 3080 Ti HOF OC LAB Edition Grafik Kartı, LN2 Soğutmada 2,8 GHz Hızaşırtmaya Yükseldi

GALAX GeForce RTX 3080 Ti HOF OC LAB Sürümü grafik kartı tamamen hardcore hız aşırtmacılar için tasarlanmıştır. Bu, hız aşırtma için tasarlanmış ve varsayılan olarak devasa 400W TDP’si ve özel XOC BIOS’u ile daha da yüksek olan, yoğun şekilde bindirilmiş bir GPU’ya sahip başka bir kart olan HOF OC LAB XOC varyantı ile aynı kategoriye giriyor. Grafik kartı, beyaz renkli bir örtü, PCB ve arka plaka ile üçlü fan ve üç yuvalı tasarımlara sahiptir. LN2 hız aşırtmacılar için, PCB’yi zaten LN2 soğutmanın altına koyacakları için soğutma çözümü hiçbir işe yaramaz.

GALAX, Tamamen Beyaz Tasarım ve Rakipsiz Hız Aşırtma Yeteneklerine Sahip GeForce RTX 3080 Ti HOF OC Laboratuvarını Tanıttı

PCB, GPU için ayrılmış 14, VRAM için 6 ve PLL için 4 faza sahip 24 fazlı bir tasarımdır. Stoktaki kart, performans profilini gösteren P modunda çalışırken 1815 MHz’e kadar yükseltme frekansına sahiptir. Kart, üçlü 8 pinli konektör konfigürasyonu ile çalışır ve PCB üzerinde gerekli voltaj okuma noktalarına sahiptir.

Daha önce GALAX kartları için çeşitli dünya rekorları kıran Team OGS ve hız aşırtmacı Rauf, kartı etkileyici bir 2,8 GHz’e yükseltti ve kartın 18726 puana ulaştığı 3DMark Port Royal gibi çeşitli sentetik testlerde kıyaslama yaptı. saat 2.80 GHz’e dokunuyor.

Bu kadar yüksek frekanslar çok etkileyici bir başarı olsa da, GALAX’ın GeForce RTX 3090 HOF’unun daha önce Rauf ve Team OGS tarafından 3.015 GHz’e itildiğini belirtmemiz gerekiyor. Buna ek olarak AMD, Navi 21 XTXH GPU’su ile LN2 soğutmada 3.3 GHz hız aşırtma elde ederek GPU frekans rekorlarında hala en üst sırada yer alıyor. Bu yeterli değilse, GALAX ve Team OGS, GALAX RTX 2080 Ti HOF OC LAB Edition’da 2.94 GHz’e ulaştı ve bu, halefinin (GeForce RTX 3080 Ti) elde ettiğinden 140 MHz daha yüksek hız aşırtmadır.

Haber kaynağı: video kartı

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım