Haber

Galaxy S21 FE Çıkış Tarihi ve Arz Durumu ile İlgili Kötü Haber

Galaxy S21 FE’nin bu yıl içinde piyasaya sürüleceği bildiriliyor. İlk planlar, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile birlikte piyasaya sürmekti, ancak Samsung, bariz çip sıkıntısı nedeniyle üretimi durdurmak zorunda kaldı. Ancak Samsung, cihazı piyasaya süreceklerini doğruladı, ancak şirketten aldığımız tek bilgi buydu.

Koreli haber kaynağı Samsung’un bu yıl Ekim ayında Galaxy S21 FE’yi piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. Ancak çip sıkıntısı nedeniyle, lansman yalnızca ABD ve Avrupa ile sınırlı olacak.

Samsung, Galaxy S21 FE’yi Ekim’de Piyasaya Sürmeyi Planlıyor, Ancak Yalnızca ABD ve Avrupa ile Sınırlı Olacak

Bir yetkilinin telefonla ilgili söylediği buydu.

Ağustos ayında piyasaya sürülmesi planlanan S21 FE’nin Ekim ayında sadece ABD ve Avrupa’da piyasaya sürüleceğini duydum. Bu ürün Kore veya Japonya’da piyasaya sürülmeyecektir.

Rapor ayrıca Samsung’un üretimi bir noktada tamamen durdurmayı düşündüğünü de öne sürüyor. Ancak Samsung bu karara karşı çıkarak iki bölgedeki cihazları da piyasaya sürmeye karar verdi. Bununla birlikte, aynı zamanda, bu iki bölgede bile arzın en iyi ihtimalle sınırlı olacağı söylenmektedir.

Ekim ayında bir çıkıştan bahsediyoruz ama chip arz ve talebi o kadar ciddi ki sektör bu takvimi garanti edemiyor. ABD ve Avrupa’ya ihraç edilen üretim hacminin de planlanandan önemli ölçüde azalması ihtimali var.

Samsung ayrıca çıkışa bunun “şu anda düşünülmekte olan birkaç önlemden sadece biri” olduğunu söyledi. Bu, şu anda, ilk etapta Galaxy S21 FE’nin kaderi hakkında resmi bir açıklama olmadığı anlamına geliyor.

Bu noktada, Samsung’un Galaxy S21 FE’yi canlı tutma konusunda, cihazla ne yapacaklarından ve geleceğinden ne olacağından emin olmadıkları için zorluklarla karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber