AppleHaber

Garip bir ağ adı, iPhone’daki Wi-Fi modülünü devre dışı bırakabilir

iPhone sistem açıkları listesine yeni bir hata eklendi. Anlaşıldı ki iOS güncellemenin özellikleri nedeniyle belirli bir adı olan Wifi ağına bağlanmak, iPhone’un kablosuz modülünü devre dışı bırakabilir. Sonuç olarak, bu sorun akıllı telefonu İnternet’ten mahrum eder. İyi haber şu ki, bu sorunun çözülmesi o kadar zor değil ve sonuç olarak kullanıcı verisi kaybı yok. Verilen bilgilere göre %p%s%s%s%s%n Bir karakter adıyla bir ağa bağlanıldığında iPhone’daki Wi-Fi modülü devre dışı bırakılır.

Apple iPhone

Onu yeniden etkinleştirmek mümkün değil. Ancak, böyle bir ada sahip bir Wi-Fi ağı Android cihazlar sorunsuz bağlanabilir. iPhone’u açıp kapatmak bu sorunu çözmez. Akıllı telefonu normal çalışmaya döndürmenin tek yolu ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bunun için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla > Kabul Et adımlarını takip etmek gerekir.

Bu sırayı tamamladıktan sonra akıllı telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir. Akıllı telefonu yeniden başlattıktan sonra Wi-Fi modülü önceki normal durumuna dönecektir. Uzmanlara göre cihazın bu davranışının temel nedeni, % simgesi olan ağ adını düz metin olarak değil, sistem komutu olarak kabul eder. Bu nedenle akıllı telefonun Wi-Fi modülü sonunda çöküyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple