Haber

Google Chrome tarayıcısına yeni güvenlik özellikleri eklendi

Google Chrome Tarayıcının yeni sürümü, potansiyel bir tehdit kaynağı olan dosyaları ve hatta uzantıları kaldıran yeni koruma özellikleri kazanmıştır. Gelişmiş Tarama Koruması Programın bir parçası olarak tarayıcı, bilgisayara indirmeden önce herhangi bir dosyanın şüpheli olup olmadığını kontrol edecektir.

Şu andan itibaren, kullanıcı Chrome tarayıcısına bir uzantı yüklemek istediğinde, uzantının güvenilir Google uzantıları listesinde olup olmadığını size bildiren bir pencere açılacaktır. Eklentilerin listeye dahil edilebilmesi için şirketin güvenlik gereksinimlerini karşılaması ve birkaç ay boyunca bu uzantılarla ilgili herhangi bir şikayet olmaması gerekir.

Google, şu anda Chrome için kullanılabilen tüm uzantıların %75’inin bu ölçütleri karşıladığını söylüyor. Ek olarak Gelişmiş Güvenli Tarama Programın bir parçası olarak, tarayıcı indirilen dosyaları meta verileri kullanarak kontrol edecektir. Şüphe durumunda, tarayıcı kullanıcıya daha derin bir doğrulama süreci sunacaktır. Sadece bunun için gönder düğmesine tıklamanız gerekecek.

Ortaya çıkan indirilen dosya bulut hizmetinde taranacaktır. Dosya kötü amaçlı olarak kabul edilirse, tarayıcı sizden dosyanın indirilmesini engellemenizi ister. Ancak, kullanıcı her riski dikkate alarak tek tek indirmeye devam edebilecektir. Bu yeni özellikleri kullanmak için tarayıcı ayarlarınızda ‘Gizlilik ve Güvenlik’ bölümüne gitmeniz ve bunları etkinleştirmeniz gerekiyor.

krom 91

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber