Nasıl Yapılır

Google Meet Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır?

Google Meet'te Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır?

Google Meet arka plan bulanıklaştırma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için basit bir kaç adımı takip etmeniz yeterlidir. Şayet siz de bir Google Meet toplantısı sırasında arka planınızın görünmesini istemiyor ve onu bulanıklaştırmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. İşte Google Meet arka plan bulanıklaştırma işlemi için yapmanız gerekenler.

Android ve iOS’ta Google Meet Arka Planı Bulanıklaştırma

Google Meet içe arka planı bulanıklaştırmak Android ve iOS’ta oldukça kolay bir iştir, ancak öncelikle uyumlu bir cihazınız olduğundan emin olmanız gerekir. Google Meet’te Arka Plan Bulanıklığı’nı kullanmak için şunlara sahip olmanız gerekir:

  • iOS 12 veya üstünü çalıştıran bir iPhone 6s veya daha yeni model
  • Samsung Galaxy S9 ve daha üzeri diğer uyumlu cihazlar

Arka Plan Bulanıklığını Etkinleştirme

Cihazınız Arka Plan Bulanıklığı özelliğini destekliyorsa, önce kişisel Gmail hesabınızı kullanarak bir toplantıya katılarak veya bir toplantı oluşturarak bunu etkinleştirebilirsiniz. Toplantı ekranına kameranıza verilen izinlerle girmeniz gerekiyor yoksa bu özelliği açamazsınız.

Toplantı ekranının içinde, kendi kamera önizlemenizin sağ alt kısmındaki Efektler düğmesine (üç yıldızla işaretlenmiş olan) dokunun.

Böylelikle, bulanıklaştırma seçeneklerinin, arka planların ve Google Meet aramanızı daha ilginç hale getirmenize yardımcı olabilecek diğer efektlerin bulunduğu ‘Efektler’ ekranına yönlendirileceksiniz. ‘Efektler’ içinde beş seçenek göreceksiniz: ‘Efekt yok’, ‘Bulanıklaştırma’, ‘Arka Planlar’, ‘Stiller’ ve ‘Filtreler’.

En alttaki ‘Bulanıklaştır’ seçeneğine dokunun.

‘Bulanıklaştırma’ya geldiğinizde, aralarından seçim yapabileceğiniz iki seçeneğiniz olacak. İlki orta düzeyde bir bulanıklık efekti sunarken, diğeri size daha güçlü, daha yoğun bir bulanık arka plan verir.

Uygulamak istediğiniz Bulanıklaştırma efektini seçin ve ‘Efektler’ ekranını kapatmak için alttaki ‘X’ simgesine tıklayın.

Artık ana toplantı ekranınıza döneceksiniz ve herkes sizi bulanık arka planınızla görebilecek. Bunu, toplantı ekranındaki küçük resminizin içinde kendiniz görebileceksiniz.

Arka Plan Bulanıklığını Devre Dışı Bırakma

Bulanıklaştırma efekti uyguladıktan sonra istediğiniz zaman toplantı oturumu sırasında kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için, ekranın sağ alt kısmındaki kamera önizlemenizin içindeki Efektler düğmesine dokunun.

‘Efektler’ ekranı yüklendiğinde, alttaki ‘Efekt yok’ sekmesine dokunun ve ardından İptal simgesini seçin (çapraz olarak içinden bir daire geçen).

Bulanıklaştırma efekti artık kaldırılacaktır. Artık Efekt katmanının içindeki ‘X’ simgesine dokunarak toplantı ekranına geri dönebilirsiniz.

Bilgisayarda Google Meet Arka Plan Bulanıklığı Nasıl Kullanılır

PC’de Arka Plan Bulanıklığını Etkinleştirme

Özelliği etkinleştirmenin iki yolu vardır. Şimdi Katıl sayfasında, Arka Plan Bulanıklaştırma özelliğini açmak için video ekranının sağ alt kısmındaki profil simgesine tıklayabilirsiniz.

Veya bir toplantıya katıldığınızda arka planı bulanıklaştırma özelliğini etkinleştirme seçeneğiniz de vardır. Ekranın sağ alt köşesindeki üç noktalı menü simgesine tıklamanız ve arka plan bulanıklaştırma özelliğini açma seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

PC’de arka plan bulanıklığını devre dışı bırakma

İsterseniz arka plan bulanıklığını devre dışı bırakmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, özelliği kapatmak için yukarıda size gösterdiğimiz adımları tekrarlamak.

Bu nedenle, bir toplantıya girmeden önce arka plan bulanıklığını devre dışı bırakmak istiyorsanız, yukarıda size gösterdiğimiz gibi profil simgesine tıklayın. Ancak bu sefer özelliği kapattığınız konusunda bilgilendirileceksiniz.

Benzer şekilde, toplantıya katıldığınızda, yukarıda gösterilen adımların aynısını uygulayın, ancak bu sefer yalnızca özelliği devre dışı bırakmak için.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.