Nasıl Yapılır

HomePod’da Dolby Atmos Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses nasıl etkinleştirilir

Apple, HomePod ve HomePod mini akıllı hoparlörleri için en son 15.1 yazılım güncellemesini yayınladı. Güncelleme, Lossless Audio ve Dolby Atmos Spatial Audio gibi özellikleri şirketin akıllı hoparlörlerine getiriyor.

Uzamsal ses özelliği, resmi olarak yalnızca tam boyutlu ‌HomePod‌ ile kullanılabilir. Dolby Atmos uzamsal ses etkinleştirildiğinde, ses deneyimi iyileştirilir ve müzik notaları 360 derece her yerden geliyor gibi görünüyor.

Uzamsal ses, daha sürükleyici bir ses sahnesi ile daha zengin bir ses profili oluşturmak için Dolby Atmos’tan yararlanır. Kullanıcılar, uzamsal sesi destekleyen Apple Music kataloğundaki şarkıları dinlerken de aynı keyfi yaşayabilirler.

Özellik devre dışı bırakılmadığı sürece HomePod‌‌‌‌‌‌‌‌’unuz otomatik olarak en son sürüme güncellenmelidir‌‌‌‌

Apple Music’in kayıpsız sesi, Apple Music’e normalden daha yüksek çözünürlükte yüklenen şarkılardır. Bu, kullanıcıların kayıpsız bir dosya biçiminde minimum sıkıştırma ile müziğin keyfini çıkarmasını sağlar.

Özellik devre dışı bırakılmadığı sürece, HomePod‌‌‌‌‌‌‌‌’unuz en son sürüme otomatik olarak güncellenmelidir‌‌‌‌. Cihazınızın yazılımın en son sürümüne güncellenip güncellenmediğini kontrol etmeniz önerilir.

Ayrıca, özelliği HomePod’unuzda etkinleştirebilmeniz için ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ iOS 15.1/iPadOS 15.1 veya daha yenisine güncellenmelidir.

Dolby Atmos Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses Nasıl Etkinleştirilir

HomePod’larınızda Uzamsal Ses ve Kayıpsız Sesi şu şekilde etkinleştirebilirsiniz (Resim kaynağı: Arayüzün ekran görüntüleri)

1. iOS 15.1 çalıştıran ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ cihazınızda Ev uygulamasına gidin.
2. Ekranın sol üst köşesindeki Ana Sayfa simgesini seçin (‌iPad‌’de ana pencerenin sol üst kısmı).
3. Açılır menüden Ev Ayarları’na dokunun.
4. “Kişiler” seçeneği altında sahip profilinizi seçin
5. “Medya”nın altında Apple Music’i seçin.
6. Dolby Atmos ve Lossless Audio’nun yanındaki anahtarları değiştirin.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.