Haber

Infinix Concept Phone, 160W hızlı şarjı destekleyecek

Telefon üreticileri daha gelişmiş hızlı şarj teknolojileri geliştirmek için sınırları sonuna kadar zorluyor. Vivo’nun alt markası iQOO’nun geçen yıl 120W hızlı şarj desteğine sahip bir akıllı telefon çıkardığını gördük. Ve şimdi, Çinli akıllı telefon devi Infinix, 2021’de 160W hızlı şarj teknolojisini destekleyen bir konsept telefon geliştiriyor.

Infinix Concept Phone 2021 Özellikleri

Yakın zamanda duyurulan Infinix Concept Phone 2021, 88 derecelik kavisli ekran, üçlü arka kameralar ve ultra flaş 160W kablolu hızlı şarj teknolojisi desteği ve 50W kablosuz şarj gibi bazı etkileyici özelliklerle birlikte geliyor.

160W Hızlı Şarj Desteği

Anlayabileceğiniz gibi, bu konsept cihazın en öne çıkan özelliği, pili yalnızca 10 dakikada %0-100 arasında değişen süper hızlı şarj etme özelliğidir. Evet, doğru okudunuz! Infinix, aşağıdaki tweet’te de görebileceğiniz üzere bir videoda bu özelliği sergiledi.

Videoya göre Infinix Concept Phone 2021, yaklaşık 1 dakikada %0-18 arasında doluyor. Bu nedenle, bir yere gitmeden önce hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız, bir beş dakikalık şarj size pil ömrünün yüzde 50’sinden fazlasını sağlayabilir. İçindeki 4.000 mAh pil yaklaşık 10 dakikada %100’e ulaşır!

Şirket, bu başarıya ulaşmak için geleneksel 6C pil yerine 8C pil kullandığını söylüyor. Infinix ayrıca USB-C bağlantı noktasından gelen voltajı cihazın piline giden voltaja dönüştüren tescilli Süper Şarj Pompası teknolojisini de entegre etti. Süper Şarj Pompası teknolojisi yüzde 98,6 verimliliğe sahiptir.

Ayrıca cihaz, sürekli kullanım sırasında 40 derece Celcius’un altında kalmasını sağlayan yerleşik 20’den fazla sıcaklık sensörüne sahiptir. Yukarıdaki videoda 160W hızlı şarj testi sırasında cihazın sıcaklığının 37.3 derece Celcius’ta kaldığını görebiliyoruz.

Ekran, Dahili Parçalar ve Kameralar

Diğer özelliklere gelince, Infinix Concept Phone 2021, 88 derecelik kavisli 6.67 inç Full HD+ AMOLED panel ile birlikte geliyor. Ekranın altında, 8 GB RAM ve 256 GB yerleşik depolama ile eşleştirilmiş bir MediaTek Helio G95 yonga seti bulunuyor.

Infinix, 160W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Konsept Telefonu 2021'i Tanıttı

Optiklere bakacak olursak, cihazın arka tarafında renk değiştiren bir tasarıma (OnePlus’un renk değiştiren konsept telefonuna benzer) ve kalın harflerle yazılmış “Now” kelimesine sahip üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Muazzam bir dikdörtgen kamera modülünün içine yerleştirilmiş kameralar, bir 64 MP birincil lens, 8 MP ultra geniş sensör ve 135 mm çapa ve 60X’e kadar yakınlaştırmaya sahip 8 MP periskop lens.

Infinix Concept Phone 2021 Fiyatı

Şimdi cihazın fiyatına ve bulunabilirliğine gelecek olursak Infinix Concept Phone 2021, anlayacağınız üzere şimdilik bir konsept telefon. Sonuç olarak, fiyat ve bulunabilirlik detayları hakkında bilgi yok. Ayrıca, şirketin cihazı piyasaya sürmeme ihtimali bile var. Infinix, 160W hızlı şarj teknolojisini gelecek cihazlara entegre edebilir. Bununla birlikte, şirket aynı cihazı farklı bir takma adla da olsa piyasaya sürebilir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber