Nasıl Yapılır

Instagram Hesap Kapatma – Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap kapatma işlemi, sosyal medya bağımlılığından şikayet eden pek çok kişi tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir. Instagram hesap silme, sanıldığının aksine oldukça basittir. Şayet siz de sosyal medya ile olan ilişkinize bir set çekmek ve Instagram’dan herhangi bir sebeple uzaklaşmak Instagram hesabınızı kapatmak ve devre dışı bırakmak istiyorsanız, bu işlemi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Kapatma – Silme

Aşağıdaki videoda Instagram hesap kapatma ile ilgili tüm detayları görebilirsiniz. Şayet herhangi bir sebepten videoyu izleyemiyorsanız, daha aşağıda bulunan adımları da takip ederek Instagram hesap silme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesap silme işlemini gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde;

  • Tıpkı Instagram hesap dondurma işleminde olduğu gibi, hesap kapatma işleminde de bir web tarayıcıya ihtiyacınız var. Dilerseniz mobil dilerseniz bilgisayar üzerinden bir web tarayıcı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İlk olarak Chrome ve benzeri bir tarayıcı üzerinden Instagram web sitesini ziyaret edin.
  • Ardından giriş yap diyerek, açılan ekrana kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından şu linke tıklayarak, Instagram hesap silme ekranına erişin.
  • Hesabımı Sil sayfası üzerinden, hesabınızı neden kapatmak istediğiniz ile ilgili soruyu yanıtlayın.
  • Ardından en altta bulunan Sil butonuna tıklayarak hesabınızı silin.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde Instagram hesabınız bir anda silinmez. Hesabınızın tamamen kapatılması için 1 ay geçmesi gerekmektedir. Bu süre zarfından hesabınız dondurulacaktır. Yani bir ay içerisinde hesabınızı tekrar erişime açık hale getirebilirsiniz. 1 ayın sonunda ise hesabınız tamamen kapatılacaktır.

Instagram hesap kapatma, silme işlemi bu kadar. Youtube kanalımıza abone olarak bize destek verebilir, yorumlarınızla içeriklerimizi zenginleştirmemizde bize yardımcı olabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.