Nasıl Yapılır

Instagram Hikaye İndirme: Android, iPhone ve PC’de Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Instagram, Hikayeler sayesinde, fotoğraflar ve videolar kullanarak kendini ifade etmek için popüler bir sosyal medya platformu haline geldi. Uygulama, Y kuşağı ve Z kuşağı arasında son derece kullanılır oldu. İnsanlar kendilerini ifade etmek için Instagram’da paylaşım yapmayı seviyor. İlginçtir ki, uygulamadaki resim gönderilerinden birini veya Instagram Hikayesini sevdiğimiz zamanlar oluyor, ancak ne yazık ki hiçbirini indirmenize izin verilmiyor. Ancak, Instagram’daki hikayeleri, fotoğraflar, videoları ve beğendiğiniz daha nice içeriği kolayca indirebileceğiniz farklı çözüm yolları bulunuyor. Bu yazıda Instagram hikaye indirme ile ilgili sunulan çözümlere hızlıca bir göz atacağız. İşte iPhone, Android telefonlarda ve PC ve dizüstü bilgisayarlarda Instagram hikaye indirme yolları.

Instagram Hikayeleri nedir?

Instagram, Hikayeler özelliğini Ağustos 2016’da kullanıma sundu. Hikayeler platformu, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolacak fotoğraflar ve videolar yayınlamasına olanak tanıyor. Instagram Hikayeleri, kişinin akışının üst kısmındaki bir çubukta görünür. Arkadaşlarınızın Hikayelerini veya takip ettiğiniz popüler hesapları görüntülemek için üzerine dokunabilirsiniz. Kullanıcı tarafından yüklenen yeni bir hikaye olduğunda, profil fotoğrafının çevresinde renkli bir halka olacaktır.

Hikayeleri görüntülemek için profil fotoğraflarına dokunmanız yeterlidir; hikaye görünecektir. Instagram Stories’de oynatılan içerik, kronolojik bir sıra takip eder, yani en eski Hikaye önce gösterilecek ve en yenisi en sonunda görünecek. Hikayelere mesaj göndererek veya sadece Emojilerle tepki vererek de yanıt verebilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: YouTube Video İndirme: Çevrimiçi İndirici ve Dönüştürücü Uygulamalarını Kullanarak YouTube’dan MP4 Video Nasıl İndirilir

Instagram Fotoğraf Boyutları ve Desteklenen Görüntü Formatları

Instagram’da fotoğraf ve video paylaşırken aklınızda bulundurmanız gereken iki şey vardır: en boy oranı ve boyut. En boy oranı temel olarak görüntünün genişliğini ve yüksekliğini ifade eder ve 4:5, 16:9 vb. oranlarla ifade edilir. Instagram’ın belirli bir en boy oranı ve resim boyutunda fotoğraf göndermenize izin verdiğini unutmamak önemlidir. İşte aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey:

 • Maksimum dosya boyutu Instagram için 8MB.
 • Minimum Çözünürlük 150 x 150 piksel
 • Maksimum çözünürlük 1920 x 1080 piksel
 • Desteklenen dosya türleri JPEG, PNG, BMP ve animasyonsuz GIF’lerdir.

Normal bir Instagram gönderisi, Instagram hikayesi, profil fotoğrafı, IGTV kapak fotoğrafları ve daha fazlası için farklı boyutlar ve en boy oranları vardır. Örneğin normal bir Instagram gönderisi yayınlıyorsanız yükleyebileceğiniz maksimum boyut 1080 x 1080 pikseldir. Ayrıca, 1:1 en boy oranında olmalıdır. Burada, işleri sizin için kolaylaştırmak için, ilgili en-boy oranları ve boyutlarıyla birlikte tüm biçimlerin bir tablosunu derledik:

Resim türüBoyut (piksel olarak)En Boy Oranı
Instagram Kare Yazısı1080 x 10801:1 oran
Instagram Yatay Gönderi1080X6081,91:1 veya 16:9 oranı
Instagram Dikey Gönderi1080 x 13504:5 oranı
Instagram Döner Yayını1080 x 10801:1 oran
Instagram Hikayeleri1080 x 19201,91:1 ila 9:16 oranı
IGTV Kapak Fotoğrafı420 x 6541:1.55 oran

Android veya iOS Telefonuna Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir?

Instagram, görseli ve Instagram hikayelerini doğrudan uygulamasından indirmenize izin vermez. Ancak, hem Android hem de iOS’ta tüm görüntüleri ve hatta hikayeleri kolaylıkla indirmenize izin veren birkaç uygulama vardır. Hadi daha yakından bakalım.

Android’de Instagram Hikayesi ve Fotoğrafı Nasıl İndirilir?

Hikaye Koruyucu Android Uygulaması

Instagram Hikayelerini ve Görüntülerini Android akıllı telefonunuza kolaylıkla indirmenize izin veren çok sayıda uygulama vardır. Bu uygulamalardan bir tanesi de Instagram Video Downloader Instore için Story Saver‘dır. Uygulama, platformdan hikayeler indirmenize, bir kolaj oluşturmanıza, hashtag oluşturmanıza, DP indirmenize ve daha pek çok şeye izin verir. Bu uygulamayı kullanarak Instagram hikayelerini ve resimlerini nasıl indirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Her şeyden önce, Instagram Video Downloader Instore için Story Saver uygulamasını Android akıllı telefonunuza indirin ve yükleyin.
 2. Instagram uygulamasına gidin ve indirmek istediğiniz hikayeyi veya görseli arayın.
 3. Hikaye veya görselin sağındaki üç noktaya dokunun ve bağlantıyı kopyalayın.
 4. Şimdi uygulamaya gidin ve bağlantıyı URL kutusuna yapıştırın ve İndir’e tıklayın.
 5. Bununla Instagram hikayesi Android akıllı telefonunuza indirilecektir.

iPhone Instagram Hikaye İndirme

Hikayeleri Yeniden Yayınla iOS Uygulaması

Ayrıca Repost Stories uygulamasını kullanarak diğer hesaplardan Instagram hikayeleri ve fotoğrafları indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şu adımları takip etmek:

 1. Apple App Store’a gidin ve Repost Stories’i arayın.
 2. Uygulamayı iPhone’unuza indirin ve yükleyin.
 3. Şimdi, uygulamada Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Tamamlandığında, takip ettiğiniz kişilerin tüm hikayelerini ve resimlerini gösterecek bir ekran yükleyecektir.
 4. Hikayelerini indirmek istediğiniz kullanıcıyı arayın.
 5. İndirmek istediğiniz hikayeyi seçin ve üzerine dokunun.
 6. Ardından alttaki Video Paylaş seçeneğine dokunun. Hikayeyi paylaşmak için bir seçenekler listesi göreceksiniz. Şimdi, iPhone’unuza Instagram Hikayelerini ve Görüntülerini indirmek için Dosyalara Kaydet’e tıklayın.

Chrome Uzantısını Kullanarak PC veya Dizüstü Bilgisayara Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir?

Google Chrome uzantılarını kullanarak masaüstünüze resimler, videolar ve daha fazlasını da indirebilirsiniz. Chrome Web Mağazası’nda birden fazla uzantı vardır, bazıları iyi, bazıları ise kötüdür. Ancak, Instagram Downloader olarak bilinen bu Chrome uzantısı, muhtemelen uygulama mağazasında bulunan en basit Chrome uzantılarından biridir. Uzantı, görüntüleri ve videoları toplu olarak da indirmenize izin verir. Bu uzantıyla tüm Instagram Hikayelerini de indirebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Google Chrome Web Mağazası’na gidin ve Instagram Downloader’ı arayın. Alternatif olarak, buradan indirebilirsiniz.
 2. Uzantıyı Chrome tarayıcınıza yükleyin.
 3. Bittiğinde, Instagram web sitesini açabilir ve indirmek istediğiniz görsellere gidebilirsiniz.
 4. Paylaş seçeneğinin hemen yanında bir İndir düğmesi olacaktır. Üzerine tıklayın ve Instagram’dan resim indirebileceksiniz.
 5. Instagram Hikayeleri için indirmek istediğiniz Hikayeyi açın, Kapat düğmesinin hemen yanında bir indirme düğmesi göreceksiniz. Instagram Hikayelerini kaydetmek için buna tıklayın.

Gizli Instagram Hesabından Nasıl Fotoğraf İndirilir?

Özel Instagram İndiricisi

Instagram ayrıca hesapların özel olarak ayarlanmasına izin veren bir özelliğe de sahiptir. Bu sayede hesabı takip eden kişiler profildeki tüm içerikleri izleyebilecekler. Ancak, size özel hesaptan fotoğraf indirebileceğiniz bir yol olduğunu söylesek? save-insta.com olarak bilinen bir web sitesi var. Web sitesi, kullanıcıların Instagram özel hesabından özel fotoğraflar ve videolar indirmelerine izin verir. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

 1. save-insta.com adresine gidin ve Private Downloader’a tıklayın.
 2. Şimdi Instagram uygulamasına veya masaüstü sitesine gidin ve resimleri ve videoları indirmek istediğiniz özel hesabı arayın.
 3. Özel hesabın bağlantısını kopyalayın ve Instagram’ı Kaydet web sitesine gidin.
 4. Şimdi, bağlantıyı URL kutusuna yapıştırın ve Görüntüle’ye tıklayın.
 5. Şimdi fotoğrafları kaydetmek için İndir’e tıklayın.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.