Haber

Instagram PC’den paylaşım yapma [Nasıl Yapılır]

Instagram

Instagram sonunda, birçok kullanıcının uzun bir süredir beklediği masaüstü paylaşım özelliğini duyurdu. Bu hala fotoğraf yüklemek için geçici bir çözüm kullansa da, Instagram şimdi bilgisayarlar üzerinden paylaşım yapmak için resmi bir yol olarak bu özelliği aşamalı olarak kullanıma sunuyor. Gelen bilgilere göre söz konusu özellik hala test ediliyor ve hem Windows hem de Mac masaüstü tarayıcılarında sunuluyor. Özelliğin henüz test aşamasında olduğu göz önüne alındığında, bazı kullanıcılar güncellemeyi henüz alamamış olabilir. Yeni güncelleme için uygunsanız, hem Windows hem de Mac PC’lerde masaüstü web tarayıcıları aracılığıyla Instagram’a giriş yaptığınız anda sizi yeni özellik konusunda bir uyarı gelecektir.

Instagram masaüstü paylaşım özelliği nasıl kullanılır

Güncellemeyi almaya hak kazanmak için yapmanız gereken ekstra bir şey yok– test için otomatik ve rastgele seçilirseniz, yukarıda belirtilen bildirimi alırsınız. Aksi halde, yapmanız gereken tek şey profilinizde güncellemenin gelmesini beklemek. Bilgisayardan Instagram’da post paylaşmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir.

  • Direkt Mesajlar ve pusula simgeleri arasında görünen sağ üst köşedeki ‘+’ düğmesine tıklayın
  • Bir sonraki ekrandan, masaüstü dosya seçiciden bir veya daha fazla resim seçin
  • Alternatif olarak, gerekli görüntüleri ve videoları doğrudan PC’nizdeki klasörlerden seçiciye sürükleyip bırakabilirsiniz.
  • Seçildikten sonra, gönderinize gerekli filtreleri, çıkartmaları ve diğer düzenlemeleri ekleyin
  • Ardından, uygun gördüğünüz şekilde gerekli altyazıları, konum etiketlerini ve kişi etiketlerini ekleyin ve telefonunuzdan yaptığınıza benzer şekilde yayınlayın.

Instagram masaüstü gönderi özelliği, kullanıcılar için aşamalı olarak kullanılabilir hale gelmeli ve masaüstünde daha fazla çalışan, ancak şimdiye kadar Instagram’da gönderi yaparken telefonlarına geçmek zorunda kalanlar için hayatı kolaylaştırmaya katkıda bulunmalıdır. İkincisi, mobil öncelikli bir ortam olarak kalsa da, Facebook platformu birçokları için bir çalışma ortamı olarak tanıtmaya çalıştığından, masaüstü bilgisayarlar aracılığıyla gönderi gönderme yeteneğine sahip olmak ek bir esneklik katacaktır.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber