Nasıl Yapılır

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

instagramdan para kazanma

Uzun bir süre önce Facebook tarafından satın alınan Instagram, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulama, yalnızca sosyal etkileşimin gerçekleştiği bir alanın da ötesine geçmiş ve sanal bir reklam ve ticaret dünyasının merkezi haline gelmiştir. Biz de bu yazıda, bu popüler uygulamayı kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi sizlere göstermek ve paylaşım yaparken nasıl gelir elde edebileceğinizi sizlere açıklamak istedik.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki, Instagram’dan para kazanmanın pek çok yolu ve yöntemi var. Öyle ki bu yollar sayılamayacak kadar çok. Zira halihazırda pek çok kişi farklı yöntemlerle gelir elde etmekte. Gözlemlediğimiz kadarıyla bu gelirlerin çok büyük bir kısmı etkileşime yani hitap edilen kitlenin büyüklüğüne göre değişiyor.

Instagram’da çekiliş yaparak takipçi hizmeti sunandan tutun da, Trendyol gibi firmalarla çalışarak satış ortaklığı yapan fenomenlere kadar pek çok insan bu uygulamanın ekmeğini yemekte. Bizler de Youtube’da yaptığımız Instagram videoları ile gelir elde etmeye çalışmaktayız. Bu sebeple Youtube kanalımıza abone olup, paylaştığımız videoları beğenmeniz bizim için oldukça olumlu bir gelişme olacaktır. Dilerseniz şimdi Instagram’dan para kazanma ile ilgili diğer bilgilere geçebiliriz. İşte Instagram’dan para kazanmak isteyenlerin uygulayabileceği yöntemler.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere Instagram’dan elde edilen gelirlerin büyük bir kısmı sosyal etkileşimlerden ileri gelmektedir. Yani hitap ettiğiniz kitle ne kadar büyükse elde ettiğiniz gelir o kadar büyük olacaktır.

Instagram’dan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olması Gerekir?

Bunun için belli bir sayı vermek doğru olmaz. Şayet kitlesi az olan fakat değerli bir kategoride içerikler paylaşıyorsanız bin takipçi bile size çok önemli oranda gelirler elde ettirebilir. Bunun dışında takipçi sayısının fazla olması, genel manada olumlu bir durumdur.

Instagram’dan Para Kazanma Yolları

  • Reklam Yaparak

Instagram’dan para kazanan pek çok kişi bunu reklam yaparak gerçekleştirmektedir. Evet, şayet yüksek takipçili bir hesabınız varsa ve buraya içerikler ekliyorsanız, şirket ve firmaların verdiği reklamları yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Örneğin Instagram’da dolaşan ayakkabı reklamları bunlardan yalnızca bir tanesidir. Aynı şekilde müzisyenler, marka değerini yükseltmek isteyen şirketler ve küçük satıcılar, reklam veren taraflar arasında yer almaktadır. Bunlar genellikle Instagram’da etkileşimi yüksek olan sayfaları ararlar ve onlara mesaj yoluyla reklam vermek istediklerini belirtirler. Fiyat iki tarafın anlaşması ile belirlenir. Şayet güzel bir etkileşime sahip olduğunu düşündüğünüz bir sayfanız varsa, bionluk, r10 ve benzeri freelance siteleri üzerinden de reklamverenlere ulaşmayı deneyebilirsiniz.

  • Satış Ortaklığı Yaparak

Başta Trendyol olmak üzere çok sayıda kuruluş, satış ortaklı metodunu benimsemekte. Aliexpress ve benzeri büyük alışveriş siteleri de buna dahil. Şayet kayda değer oranda bir etkileşime sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, bu ve benzeri şirketlere başvurarak affiliate programlarına dahil olabilir ve onların size verdiği linkleri kullanarak satış ortaklığına başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken takipçilerinizin satın alabileceği ürünleri bulmak ve bunları Hikayeler üzerinden onlarla paylaşmak olacaktır.

  • Takipçi Satarak

Takipçi satışı Instagram’dan para kazanmak için kullanılan en yaygın metotlardan bir tanesidir. Bunun için bir kişi, firma veya kuruluşla anlaşılır ve hesap üzerinden bir çekiliş etkinliği düzenlenir. Çekilişe katılmak isteyen kişilerin, ilgili ortağın hesabını takip etmesi gerekmektedir. Böylece sizinle çalışan ortaklar takipçi kazanır. Çekilişi kazanan kişi cüzi bir meblağ değerinde bir hediye alır. Siz de sağladığınız takipçi değerinde bir gelir elde etmiş olursunuz.

  • e-Ticaret Yaparak

Bir Instagram sayfası açarak kendi ürünlerinizi veyahut da farklı bir yerden sağladığınız ürünleri bu hesap üzerinden satışa sunabilirsiniz. Böylece Instagram gibi bir sosyal medya platformu üzerinden e-ticarete atılmış olursunuz. Şu an Instagram üzerinden elbise, ayakkabı, kolye gibi ürünler satan pek çok infulencer var. Siz de bunlardan biri olmak istiyorsanız, kendi markanızı oluşturun.

  • Hesap Satarak

Instagram’dan para kazanma yollarından bir tanesi de hesap satışıdır. Dilerseniz bir hesap açıp, takipçi kasarak belirli bir noktaya getirdiğiniz bir Instagram hesabını çeşitli siteler üzerinden satışa sunabilirsiniz. Her ne kadar çok iyi bir fikir gibi görünmesede bu tür hesaplara oldukça büyük bir ilgi bulunmakta. Söz konusu hesapları r10.net, wmaraci.com, sahibinden ve benzeri hesap satış siteleri üzerinden satabilirsiniz.

  • Canlı Yayın Yaparak

Instaram her geçen gün bünyesine farklı para kazanma metotları katmakta. Rozetler de bunun son örneği. Buna göre kullanıcılar rozet satın alarak, sevdikleri kişilerin canlı yayınına katılabilecek ve onlara destek sağlayabilecek. TikTok ve BigoLive gibi pek çok uygulamada olan bu özellik artık Instagram’da da kullanılabilecek. Rozetler, fiyatlarına göre farklı şekil ve renklerde olacak.

  • IGTV

Görünen o ki, artık Youtube’da olduğu gibi IGTV üzerinden de yayınlanan reklamlarla para kazanmak mümkün olacak. Gelen haberler, Instagram’ın bu konudaki çalışmalarını hızlandırdığını ve IGTV üzerinden kullanıcılarına para kazandırmaya çalıştığını gösteriyor. Şayet siz de IGTV ve yukarıda saydığımız diğer metodlar aracılığı ile Instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız, şimdiden etkileşiminizi artırmanızı tavsiye ederiz.

Instagram’dan nasıl para kazanılır sorsunun yanıtı bu şekildeydi. Şayet konu ile ilgili soru, görüş ve öneriliriniz varsa bizlere yolum bölümü üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Video İçeriği:

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.