AppleHaber

iOS 14.6 ile iOS 15 Beta 2 Hız Testi Karşılaştırması

Apple, test amacıyla geliştiricilere iOS 15’in ikinci beta sürümünü yayınlamayı uygun gördü. Güncelleme, en son beta ile çok sayıda yeni eklemeyi bünyesine kattı, ancak şu an bunun için burada değiliz. Her iOS 15 beta sürümünde, Apple’ın yeni ve eski iPhone modellerinin performans kapasitesini artırmaya katkıda bulunup bulunmadığını görmemiz gerekiyor. Bunun için, iOS 15 beta 2 hız testi karşılaştırmasını mevcut en son iOS 14.6 ile karşılaştırmamız gerekiyor.

iOS 15 Beta 2 iOS 14.6’ya Karşı

iOS 14.6 ile iOS 15 beta 2 hız testi karşılaştırması iAppleBytes isimli bir YouTube kanalı tarafından yapılmıştır. Hız testinin temel amacı, Apple’ın çeşitli iPhone modellerinin performansını artırıp artırmadığını görmektir. Kendiniz kontrol etmekle ilgileniyorsanız, videoyu aşağıya yerleştirdik. Hız testi, performansın cihaza göre nasıl değiştiğini görmenizi sağlayacak yeni ve eski iPhone modellerinde gerçekleştirildi.

Genel olarak, performans aynı kaldı, şayet bu resmi sürümde devam ederse harika olacak. Bununla birlikte, cihazın çeşitli yönlerinde performansın düştüğü de görülebilir. Örneğin, iOS 15 beta 2’de uygulama başlatma zamanı biraz geç. Ancak, her iki donanım yazılımı derlemesinde de karşılaştırma ölçütleri aynı olsa da, iOS 15’in beta aşamasında olduğunu unutmamalıyız. Apple’ın gelecekteki betalarda gecikmelerle ilgili hataları düzeltmesi mümkündür.

Ayrıca, iOS 15 beta 2’nin beta 1 ile karşılaştırıldığında herhangi bir önemli performans geliştirmesi getirmediğini de belirtmeliyiz. iOS 15 beta 2 ve iOS 14.6 hız testi karşılaştırmasının iyi yanı, potansiyel olarak aynı düzeyde performans görebilmemizdir. performans bu yıl daha eski iPhone modellerinde. Ayrıca, iOS 15 beta 2’deki en son eklemelerin tümüne göz atabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple