Nasıl Yapılır

iOS 14’te Uygulamaları Düzenleme ve Silme

iOS 14'te Uygulamaları Düzenleme ve Silme

Aşama 1 – Ana ekranınızdaki uygulama simgelerinin sırasını değiştirmek için öncelikle tek bir uygulamaya dokunun ve basılı tutun. Bir açılır pencere belirir.

Adım 2 – Ana Ekranı Düzenle’ye dokunun. Uygulama simgeleri sallanıyor ve köşede bir X yer alıyor. Yeniden düzenlemek için onları sürükleyebilirsiniz. Bitirdiğinizde Bitti’ye dokunun.

Uygulamaları silme

Aşama 1 – Bir uygulamayı veya widget’ı silmenin en basit yolu, simgesine dokunup basılı tutmak ve açılır menüden Uygulamayı Sil seçeneğini tercih etmektir. Ardından kaybolacaktır.

Adım 2 – Silmek için birkaç tane varsa, bunun yerine Ana Ekranı Düzenle’ye dokunun. Silmek istediğiniz her uygulamada veya widget’ta – simgesine ve ardından Bitti’ye (sağ üst) dokunun.

Verileri Silmeden Uygulamayı Kaldırma

iOS 14 sürümünde bir uygulamayı verilerini kaybetmeden silmeniz gerekiyorsa Ayarlar > Genel > iPhone Depolama Alanı’na gidin. Aşağı kaydırın ve boşaltmak istediğiniz uygulamaya dokunun.

Bu işlem sayesinde uygulamanın kendisi kaldırılır, ancak ayarlarınız veya kayıtlı oyunlar gibi veriler kaldırılmaz. Uygulamayı tekrar indirdiğinizde, tekrar geri gelir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.