Nasıl Yapılır

iOS 15 ve iPadOS 15 Beta Güncellemesi Nasıl İndirilir ve Nasıl Yüklenir

iOS 15 ve iPadOS 15 genel beta sürümleri artık uyumlu bir cihaza sahip iPhone ve iPad kullanıcıları için mevcuttur. Bunları hemen şimdi nasıl kurabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iOS 15 ve iPadOS 15 Beta’yı Tamamen Ücretsiz İndirebilirsiniz

iOS 15 ve iPadOS 15’in herkese açık beta sürümünü test etmeyi bekliyorsanız, yazılımın uyumlu bir cihazla herkes için tamamen ücretsiz olarak indirilebileceğini öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız. Burada geliştirici hesabına gerek yoktur. Sadece kişisel Apple kimliğinizi kullanabilirsiniz.

Her Şeyi Yedekleyin

iPhone ve iPad’inizin iOS 15 ve iPadOS 15 genel beta sürümüyle uyumlu olduğundan emin olduktan sonra, iTunes, Finder veya iCloud kullanarak her şeyi yedeklediğinizden emin olun. Kişisel verilerinizi kesinlikle önemsemediğiniz sürece bunu yapmanız son derece önemlidir. Lütfen güvende olun ve yedek alın.

iOS 15 ve iPadOS 15 Nasıl Yüklenir (Adım Adım)

Herkese açık beta ile ilgili en güzel şey şudur – yüklemek için herhangi bir kabloya veya herhangi bir bilgisayara ihtiyacınız yoktur. Her şey hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

1. Adım. iPhone veya iPad’inizi kullanarak Safari uygulamasına girin ve aşağıdaki adresi yazıp enter’a basın: beta.apple.com

Adım 2. Henüz kaydolmadıysanız, Kaydol diyerek kaydolun. Halihazırda Beta Yazılım Programının bir üyesiyseniz, oturum aç seçeneğine dokunun.

Artık OS X Lion ve Mountain Lion’u Tamamen Ücretsiz İndirebilirsiniz

3. Adım. iPhone veya iPad’inizde kullandığınız Apple Kimliğini kullanarak oturum açın

Adım 4. Yanındaki aşağı bakan oka dokunun. Apple Beta Yazılım Programı ve ardından üzerine dokunun Cihazlarınızı Kaydedin

Adım 5. Aşağı kaydırın Profili indir seçeneğine dokunun.

Adım 6. Profilin nasıl yetkilendirileceğine ilişkin ekrandaki adımları izleyin. iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmanız gerekecek, bu yüzden lütfen bunu yapın

Adım 7. Yeniden başlatıldığında, şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme

Adım 8.  İndir ve Yükle diyerek yeni güncelleyi indirin.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, güncellemeyi anında yüklemeye devam edebilirsiniz. Biraz zaman alabilir, bu yüzden cihazınızı olduğu gibi bırakın ve bir fincan kahve alın.

İşte bu kadar, artık cihazınızda yüklü olan ilk iOS 15 ve iPadOS 15 beta sürümüne sahipsiniz.

 

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.