Nasıl Yapılır

iPad En Son iPadOS Sürümüne Nasıl Güncellenir?

iPad En Son iPadOS Sürümüne Nasıl Güncellenir?

iPad güncelleme işlemi aslında oldukça basit bir işlemdir. Şayet Apple yeni bir iPadOS güncellemesi yayınladıysa, iPad’inizi son sürüme yükseltmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. İşte iPad güncellemesi yapmak için atmanız gereken adımlar.

iPad nasıl güncellendir?

Aşama 1 – iOS’un yeni bir sürümü olduğunda, Ana ekrandaki Ayarlar uygulaması simgesinde kırmızı daire içinde bir sayı bulunur. Açın ve bir sonraki ekrandan Genel bağlantısını arayın ve ardından ona dokunun.

Adım 2 – Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun. iPad’iniz, şu anda çalıştırmakta olduğu sürümden daha yeni bir sürüm olup olmadığını görmek için son sürümleri kontrol eder. Eğer yoksa iPad’inizin güncel olduğunu söyler, şayet varsa şimdi yükle seçeneği ile iPad’inizi güncellemenize izin verir.

Aşama 3 – Bir güncelleme varsa, Şimdi Yükle bağlantısına dokunun. Pil seviyesi düşükse iPad’inizi bir ana güç kaynağına takmanız gerekebilir. Parolanızı girdikten sonra güncelleme doğrulanır ve ardından yeni güncelleme iPad’inize indirilir.

4. Adım – Bittiğinde, yükleme işlemini başlatmak için Şimdi Kur’a dokunun. Güncelleme yüklenir ve tabletiniz yeniden başlar; bu devam ederken tabletinizi kapatmayın. Yeniden başlattıktan sonra, istendiğinde şifrenizi girmeli ve Şartlar ve Koşulları kabul etmelisiniz. O zaman yeni iPadOS sürümünüzün keyfini çıkarmaya hazırsınız.

iPad Güncellemeleri Otomatik Olarak Alma

Güncellemeleri otomatik olarak indirmek ve kurmak için Ayarlar’ı açın ve Genel > Yazılım Güncelleme > Otomatik Güncellemeler’e gidin ve onu aktif hale getirin. Uygulamalar ve iOS güncellemeleri daha sonra otomatik olarak indirilir ve iPad’iniz Wi-Fi’ye bağlıyken ve şarj olurken bir gecede yüklenir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.