Donanım

iPhone 13 modellerinin 60’ı mmWave 5G Antenler İçerecek

5G’nin piyasaya sürülmesiyle meşgul olan ülkelerin çoğu, daha uzun menzili nedeniyle mmWave ağlarına kıyasla daha kolay dağıtım ve daha yüksek güvenilirlik nedeniyle 6GHz altı standardına bağlı kaldı. Bununla birlikte, mmWave 5G, yüksek hızıyla piyasaya hakim olmaya devam ediyor ve Apple muhtemelen çeşitli bölgelerde bu standardın daha fazla benimsenmesini istiyor. Bu nedenle, yeni bir rapora göre iPhone 13 gönderilerinin yaklaşık yüzde 60’ında mmWave 5G antenleri bulunacak.

DigiTimes’a göre Apple, yeni iPhone 13 serisi için BT tabanlı paket içi anten alt tabakaları için yeni bir tedarikçi olan AT&S ile çalışmaya başladı. Tedarikçilerin toplam sayısı şu anda beş. Bir tedarikçinin eklenmesinin Apple’ın mmWave 5G’ye hazır iPhone 13 modellerinin üretimini artırmayı planladığına işaret ediyor. Ve raporda, bu tür modellerin tahmini sevkiyatlarının 2021 için 90 milyona ulaşabileceği belirtiliyor.

Kaynaklar, “Apple’ın 2021’de 5G mmWave cihazlarının oranını yeni iPhone serisinin %60’ına kadar keskin bir şekilde artırması bekleniyor ve bu tür modellerin 90 milyon adede yaklaşacağı tahmin ediliyor” dedi. AiP alt katmanlarına olan talebi artırıyor.”

Apple’ın ayrıca 2021’de artan talep nedeniyle daha fazla iPhone 13 modeline mmWave 5G antenleri tanıtacağı söyleniyor. Bu ilerleme, küresel sağlık krizleri nedeniyle 2020’de geçici olarak durduruldu, ancak ABD ve Avrupa, 5G’nin kullanıma sunulmasına devam ederken Apple, birden fazla yerde daha hızlı standardın benimsenmesini isteyecektir.

Yüksek altyapı maliyetleri nedeniyle mmWave 5G’nin benimsenmesinin Apple’ın beklentileriyle aynı hızda olmaması muhtemeldir. Örneğin, optimum performansı sağlamak için her birkaç metrede bir mmWave 5G düğümü olması gerekir, aksi takdirde kullanıcılar aşağı bağlantı ve yukarı bağlantı hızlarında gelişigüzel düşüşler yaşayacaklardır. Şu anda 5G dağıtım listelerinde Güney Kore, Çin ve ABD başı çekiyor, ancak birkaç yıl içinde bu grafiğin sayıca arttığını göreceğiz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım